Uudis

Mis on suuline üürileping, mis ühele tallinlasele suure jama kaela tõi?

Pilt on illustratiivne.Foto: Postimees/Scanpix

Möödunud nädalal levis meedias Eesti Õigusbüroo teade, kus kirjeldati juhtumit naisega, kelle ta oma tuttavad korterist välja tõstsid.

Nüüd selgus aga, et kuigi Eesti Õigusbüroo väitel tõstsid tuttavad naise kodust välja, siis politsei sõnul on tegu naise üürnikega, kellega tal erimeelsusi tekkis ja kellega oli sõlmitud suuline üürileping, kirjutab Delfi.

Mida tähendab suuline üürileping?

Selgub, et üürilepingule ei olegi seadusega sätestatud vormi – üürileping võib olla sõlmitud nii suuliselt kui ka kirjalikult.

Domus kinnisvara soovitab enda blogis üürileping sõlmida kirjalikus vormis, et vältida hiljem tekkida võivaid lahkarvamusi ning arusaamatusi.

Suuliselt sõlmitud üürilepingu puhul on oluline tõendada nii seda, et see üldse on kunagi tehtud kui ka seda, millised on täpselt suulise üürilepingu tingimused. Näiteks kas see on tähtajaline, tähtajatu või kui kaua üürileping üldse kehtib.

Seega on kõige mõistlikum hilisemate probleemide vältimiseks sõlmida kirjalik üürileping isegi kui üürijateks on sinu head tuttavad, et sul ei tuleks sarnaseid jamasid, nagu sellel tallinlasel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.