Mis seisus on teise pensionisamba vabatahtlikuks tegemise plaan?

Pensioniea lävel olijaid hakkab pensionireform kohe mõjutama. Foto on illustratiivne.Foto: Scanpix

Rahandusministeeriumis on valmimas eelnõu, mis jõustumisel muudaks pensioni teise samba vabatahtlikuks. Veel pole selge, kas riigikogu jõuab selle selle aasta sees vastu võtta, et seadus saaks uuel aastal jõustuda.

“Plaanime järgmisel nädalal saata eelnõu kooskõlastusringile,” ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Siiri Suutre.

See tähendab, et eelnõu saadetakse arvamuse avaldamiseks teistele ministeeriumitele. Seejärel teeb rahandusministeerium omalt poolt dokumenti uued parandused ning esitab selle valitsuse istungile.

“Mis kuupäeval eelnõu valitsuse istungile jõuab, ei oska täna kindlalt öelda,” lisas rahandusministeeriumi pressiesindaja.

Kui ministrid eelnõu heaks kiidavad, edastavad nad selle riigikogule, mis eelnõud kolmel lugemisel arutama hakkab.

Aega ei pruugi jätkuda

Kuna kõik need protsessid võtavad omajagu aega, pole päris selge, kas selle aasta jooksul eelnõu ka seaduseks saab. Algne plaan oli, et seadus jõustuks uue aasta alguseks, mis tähendab, et detsembris peaks riigikogu selle igal juhul vastu võtma.

Pensionireformi arhitekti, Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul pole midagi traagilist ka selles, kui seadus jõustub näiteks veebruaris. Pensionireformi ajakava see tema sõnul ei mõjutaks.

Väike viivitus ilmselt reformi tõsisesse ohtu ei seaks, sest koalitsioonipartnerite plaan näeb ette, et teisest sambast loobujatele tehtaks esimene osamakse 2021. aasta 1. jaanuarile järgneval esimesel tööpäeval, avaldus selleks tuleks teha järgmise aasta 1. augustiks.

Loe kõike, mida pensionireformi kohta praegu teada on, siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.