Uudis

Mitmeid kordi kallimaks muutunud elektriarved ei ole võlglasi juurde tekitanud

Kuigi igakuisest eelarvest on suur osa elektri peale minemas, ei ole sellega varasemast rohkem hätta jäädud.Foto: Scanpix

Elektriarved on teinud enneolematu tõusu ning viinud inimeste eelarvesse suure kulukoha juurde. Eesti Energia on hindade kerkimisest alates öelnud, et makseraskusi inimestel märgatavalt tekkinud ei ole.Eelmise aasta septembrist oleme uuringud Eesti Energialt, kas kasvavad elektriarved on inimestele raskusi tekitamas, kuid selgub, et juurde pole võlglasi tekkinud.

Veel ei ole selge, kas elektrihind võiks lähiajal ka mingile tasemele lõpuks püsima jääda või kerkib aina kõrgemaks. Eelmise aasta septembrist oleme uuringud Eesti Energialt, kas kasvavad elektriarved on inimestele raskusi tekitamas, kuid selgub, et tavapärasest rohkem mitte.

Tänagi ütles Eesti Energia klienditeenuste kommunikatsioonijuht Lilian Eylandt, et võlglastega on endiselt seis stabiilne ja suuri muutusi märgata pole. Mitmekorselt kasvanud elektriarvete juures on selline uudis igati positiivne.

Eesti Energia julgustab inimesi makseraskuste tekkimisel sellest teada andma, kuna siis saab ühiselt lahenduse leida. Nad on öelnud, et kliendile lähenetakse personaalselt ja võimalusel pakutakse taskukohaseid lahendusi – kas tasumise ajatamist pikema perioodi peale või antakse maksepuhkust.

Endast peaks juba ennetavalt märku andma, kui tundub, et arvete tasumisega jäädakse hätta, sest elektri välja lülitamist võiks igati vältida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.