Uudis

Mitut ametnikku on vaja, et ära teha ühe masina töö? Vabaerakond arvab, et kahte

Kaul Nurm valiti Vabaerakonna esimeheks 30. septembril.Foto: Vabaerakond

Vabaerakond avaldas tänase Õhtulehe esikaanel reklaami “Poole ametnike tööst suudaks ära teha masinad”.

Vabaerakonna reklaam Õhtulehes

Erakonna esimees Kaul Nurm meenutab, kuidas IT-ettevõtja Juhan Pukk kirjutas suvel, et poole kontoriametnike tööst moodustavad tööülesanded, mille suudaks ära teha masinad, tõstatamata isegi küsimust, kui paljud neist ülesannetest on üldse vajalikud.

“Eesti ettevõtjad on veerand sajandit töötanud olukorras, kus kärpida pole midagi, aga kärpida tuleb – ja tulemusena on Eesti erasektor teinud efektiivsushüppe, mida ei pea häbenema kusagil maailmas,” ütles Nurm.

Riik muudkui kasvab

Nurme sõnul on valitsemissektor kontrollimatult kasvanud, nii et tänaseks saab iga neljas palgasaaja oma töötasu otse või kaude maksumaksjalt. “Töötaks valitsemissektor sama tõhusalt nagu Eesti erasektor, oleks pooled riigipalgalistest täna erasektoris jõukuse loojate, mitte kulutajate hulgas,” leiab ta.

“Valitsussektori toomine erasektoriga samasse reaalsusesse aitaks maakonnakeskustes säilitada kõiki avalikke teenuseid, vähendada raha põletamist pealinna kontorites ja leevendada erasektori tööjõupuudust meie haritud ja võimekate ametnikega,” ütleb Nurm.

Sihtasutus mõtleb Vabaerakonnaga sarnaselt

Postimees kirjutas täna, et Riigireformi sihtasutus paneb ette jätta praegustest riigiametnikest tööle vaid pooled. Lisaks soovitake kärpida valitsuse suurust, liita ministeeriumid üheks tervikuks ning muuta peaministri riigi peastrateegiks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.