Mobiilset autopesu pakkuv Eesti idufirma UpSteam laieneb esimesele välisturule

Kõige sagedamini tellitakse UpSteami autot puhastama töö ajal kontori lähedusse, et õhtul puhta autoga koju sõita.Foto: UpSteam

Soome on esimene riik peale Eesti, kus hakkab suvel oma teenust pakkuma 2017. aastal Tallinnas asutatud liikuvat ja loodussõbralikku auto aurupesu pakkuv UpSteam.

Ettevõte on Eestis pesnud üle 5500 auto. Peatselt on valmimas telefonirakendus, millega plaanitakse autopesu muuta sama lihtsaks kui Boltiga takso või Woltiga toidu tellimine.

Laienemist toetab investeering

Funderbeami keskkonnas läbi viidud UpSteami ühisrahastuskampaania juhtinvestor Madis Müür näeb idufirmas tugevat globaalset potentsiaali.

“Kliendid reklaamivad toodet ise ning niisugust reaktsiooni kohtab harva. See on ka üks põhjus, miks taolisesse autopesu ettevõtmisesse nii suur arv tugevaid investoreid ja mentoreid kaasatud on,” räägib Müür.

Eestis tunnevad UpSteami teenuse vastu huvi näiteks Omniva, Telia, Rimi, COOP, Liviko, R-Kiosk, ALD, AVIS ja Synlab.Foto: UpSteam

Superangel investeerimisfondi asutaja ning juhtiv partner Rain Rannu iseloomustab UpSteami kui tugevat iduettevõtet, kes alates Eesti turule tulekust siin suurt väärtust on loonud.

“Kui 1,5 aastat tagasi UpSteami investeerisime, nägime, et neil on suur ambitsioon maailma muuta. Oleme saanud kinnitust, et see on veelgi süvenenud. UpSteam on Eesti autojuhtidele kokku hoidnud tuhandeid tunde aega. Nüüd on aeg sama teha välisturgudel,”räägib Rannu.

Koostöö Europarkiga

Alates märtsikuust teeb UpSteam koostööd teiste hulgas nii Europarki kui Solarisega, mille raames saab tellida UpSteam pesu otse Solaris parkimismajja. Seeläbi võimaldab Europark igale sise- ja välispesu tellijale omalt poolt kaks tundi tasuta parkimist.

UpSteami asutajad on Tallinna Tehnikaülikooli tudengid Martin Kristerson, Valjo Kütt ja Aleksis Anijärv. 2018. aastal osales UpSteam edukalt Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht, kus jõuti kolme parema hulka.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.