Uudis

Bensiini hind võib kerkima hakata: nafta maailmaturu hind on 4 aasta kõrgeimal tasemel

Kütuse hinnatõusu taga on nafta maailmaturu hinnad.

Financial Times vahendab, et nafta hind maailmaturul on tõusnud viimaste aastate kõrgeimaks – 80,82 dollarini. Teatavasti on nafta hindade muutumine põhiline ajend bensiinihinna tõusuks tanklates.

Trump siin ja Trump seal

Ehkki Ühendriikide president Donald Trump nõudis neljapäeval talle omaselt Twitteris, et naftariigid peavad hinnatõusu pidurdamiseks tootmismahtusid tõstma, ei langenud tema säuts viljakale pinnale. Tõsi, ega tegu polnud ka eriti koostööle kutsuva kirjutisega:

Meie kaitseme Lähis-Ida riike, neil poleks ilma meieta kuigi kaua turvaline olla, ja ikkagi nad suruvad naftahinda üha kõrgemale ja kõrgemale! Me jätame selle meelde. OPECi monopol peab kohe hinnad alla saama!

Hinnatõusu taga on Trumpi enda poolt Iraanile kehtestatud sanktsioonid, mis on ostjaid sealse musta kulla soetamise suhtes hetkel ettevaatlikuks teinud. See ongi tõuganud Trumpi innustama Saudi Araabiat ja teisi naftakartelli OPEC liikmeid tootmist tõstma.

Bensiini hinna lagi pole kaugeltki käes

Selle aasta mais kerkis bensiiniliitri hind Tallinnas 1,389 euroni. Tookord maksis toornafta barrel New Yorgi börsil 71,35 dollarit. Neljapäevase seisuga maksis bensiin 95E Tallinnas Alexelas, Olerexis ja Circle K-s 1,359 eurot, nafta börsihind on aga juba ületanud 80 dollari piiri.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.