Uudis

Naiseks olemine maksab mulle iga kuu 300 eurot! Kes küll maksaks esinduskulud?

Artikli autor tavalisel tööpäeval: šampoon, palsam, niisutav sprei juustele, toonik, näopalsam, näokreem, jumestuskreem, kulmugeel, lauvärvi primer, lauvärvipallett, ripsmetušš, põsepunapallett, huule primer, huulepliiats, huulepulk ja kehaõli.Foto: Siim Männik

Aasta viimastel päevadel uueks aastaks eelarvet tehes tabas mind šokk. Täna lõppeva aasta kulusid üle vaadates avastasin, et igal kuul maksan ilu nimel ligi 300 eurot! Ja siia hulka ei ole arvestatud trenn. Siia hulka ei ole arvestatud meikimisvahendid, st huulepulgad ja ripsmetušid. 300 eurot on absurdselt palju!

300 euro hulka mahuvad kreemid, toonikud, seerumid, niisutajad, maskid, õlid, šampoonid, palsamid, juuksur (60), kosmeetik (50) ja pediküür (30). Mitte midagi ekstravagantset. Iga kord kui hakkan reisile minema, moodustab poole minu pagasist ilutooted, mida mul kindlasti vaja on ja milleta ei saa päevagi elada.

Kas ka sina patsutad ja masseerid? 

Seejuures, ma pole üksi. Ilutoodete tööstus kasvab iga aastaga. Statistikat uskudes on näiteks Ameerikas ilutoodete tarbimine viimastel aastatatel kasvanud ligi 9 protsenti. Üha rohkem naisi (aga ka mehi) igapäevasel niisutab, patsutab, masseerib ja mudib oma näonahka.

Kas meil on mingi ekstra ilukultus? Mõneti jaa. Kui teisalt ütlevad ilutööstuse eksperdid, et inimesed kasutavadki rohkem ilutooteid, sest need on paremaks läinud. Mitte ainult reklaamlaused pole head, vaid ilutooted tegelikult ka siluvad, noorendavad, trimmivad ja vähendavad kortse.

Paneme palged särama!

Ja mida rohkem sa erinevaid tooteid testid ja veenad end selles, et tõesti see seerum värskendab ja paneb palged ekstra särama, seda enam sa oled vastuvõtlik uutele pakkumistele, mis lubavad veelgi paremat tulemust.

Mõned arvavad, et ilutoodete tarbimine suureneb ka tänu Instagrami, YouTube’i ja Facebooki mõjule, kus influencer’id näevad imekenad välja. Samas, moeajakirjad on meil alati olemas olnud.

Ilutoodete müümine tänapäeval ei tähenda enam ammu seda, et määri endale kreemi peale, siis nahk ei kisu. Sulle müüakse mõtet igavesest noorusest. Ja 38. eluaastaks võid küll olla paljudes asjades targemaks saanud, aga igavese nooruse müüti tahaks ikkagi väga-väga uskuda.

Esinduskulud tuleb pere-eelarvesse kirja panna!

Seepärast on toodetel, mille peale on kirjutatud: värskem, siledam, säravaim, pehmem ja puhtam uskumatu mõju!

Ma pole mingi eriline soorollide ja stereotüüpide fänn, aga tundub, et ükskõik kui mitu kõrgharidust naisel poleks, tahab ta ikka hea välja näha. Selleks tuleb pool tundi varem üles tõusta ja nagu näha, olulisi kulutusi teha.

Tegelikult tahab enamik mehi samamoodi hea välja näha. Nad lihtsalt pole veel aru saanud, et seda on võimalik kreemide ja juuksurite abil edukalt saavutada. Nii et kui planeerite oma järgmise aasta pere eelarvet, siis arvestage heaga esinduskuludega!Tulemused seisuga kell 20:30:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.