Neli viisi, kuidas saad veel sel aastal oma rahaasjad joonde ajada

Enne aasta lõppu saab rahaasjad korda ajada.Foto: Pixabay

Aasta lõpuni on veel piisavalt aega, et ette võtta mõned toimingud, mis aitavad järgmisel aastal raha kokku hoida.

Vaata üle oma püsikulud 

Kui sa pole viimase aasta jooksul oma mobiiltelefoni paketti uuendanud, on sul suure tõenäosusega võimalik parematel tingimustega teenust saada. Ükskõik kas siis sama teenust soodsamalt või sama tasu eest rohkem teenuseid – näiteks rohkem internetimahtu või tasuta telefoni.

Samamoodi tasub üle vaadata Interneti ja TV ning elektripaketid. Logi sisse iseteenindusse, uuri, kui palju ja mille eest sa maksad ning mida konkurendid pakuvad. Asendamatu abimees päringute tegemiseks korraga mitmele ettevõttele on minuteenus.ee veebileht.

Selline püsikulude audit tundub tüütu, aga paketivahetuste tulemusel võid kokku hoida sadu eurosid aastas.

Tühista mittevajalikud püsitellimused

Vaata üle, millised igakuised maksed sinu pangakontolt maha lähevad ning kas vajad kõiki neid teenuseid. Siia alla lähevad nii voogedastusteenused nagu Netfllix ja Spotify, lehetellimused, äppide püsitellimused, spordiklubid ja toitumiskavad.

Veendu, et sa pole kogemata unustanud mõnda tellimust lõpetada pärast tasuta prooviperioodi.

Tee püsikorraldus kogumiskontole

Pea kõigi finantsekspertide arvates toob säästmisel suurimat edu selle automatiseerimine. Lihtsaim viis selleks on sõlmida igakuine püsikorraldus oma kogumiskontole (või -kontodele).

Alternatiivina võib sisse seada reegli, mitu protsenti igakuistest sissetulekutest kogumiskontole suunad ja teha makse ära esimese asjana iga kord, kui tasu laekub.

Mõtle pensionile

Kas tead, palju raha sinu pensionisambasse juurde laekus ning kui suur on su pensionifondi viimase aasta tootlus?

Seda näed Pensionikeskuse kodulehel. Kui soovid oma pensionipõlve kindlustamiseks rohkem teha, jõuad teha avalduse vabatahtliku kogumispensioniga liitumiseks.

Kolmandasse sambasse maksad sisse nii palju, kui ise tahad, ja 20% tulumaksu saad riigilt juba järgmisel kevadel tagasi. Kolmanda samba pensionifondist saab raha välja võtta alates 55. eluaastast ning see on pärandatav.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.