Uudis

Netikelm pettis Võrumaa naiselt välja ligi 40 000 eurot

Võrumaa naine kaotas priske summa.Foto: Shutterstock

Politseile laekus teade, et juunikuu algul tutvus Võrumaal elav naine Facebookis mehega, kes tegi naisele investeerimispakkumise. Naine jätkas maakleriga suhtlust, tegi omale investeerimisplatvormile konto ning on sest ajast peale kandnud platvormile suure summa raha.

Kui naine soovis ühel hetkel kogunenud summad välja võtta, hakati temalt erinevaid juurdemakse nõudma. Naine mõistis, et on petta saanud ning pöördus abi saamiseks politsei poole.

Esialgne kahju on 39 872 eurot ning kelmusjuhtumit uurib politsei kriminaalmenetluses.

Netikelmide ohvriks langesid ka kaks meest. End pangatöötajatena esitlenud netikelmid võtsid ühe ohvri nimel 6500 euro suuruse laenu, lisaks jäi mees ilma veel ligi tuhandest eurost.

Põhja prefektuuri teatel helistas esmaspäeval 36-aastasele mehele mees, kes ütles, et ta on Swedbankist ja avaldaja pangakontol taheti teha kahtlane tehing. Avaldaja ütles, et kasutab SEB Panka, mille peale helistaja vastas, et need kaks panka on omavahel seotud ning ühendas teda edasi järgmise töötajaga, kes ütles, et nad suudavad petiste tegevuse peatada. Selleks pidi mees järgima telefoni teel antud juhiseid.

Avaldajale saadeti kinnituskoodid, misjärel ta sisenes oma internetipanka, sisestas antud koodid ning kinnitas tegevused ka enda paroolide ja koodidega. Hiljem avastas mees, et tema nimel oli firmast Bondora AS võetud 6500 eurot laenu ning tema kontolt oli kantud palju erinevaid summasid temale tundmatutele arvetele. Mehele tekitatud kahju on 974 eurot, millele lisandub Bondorast võetud laen.

Lisaks helistas end pangatöötajana tutvustanud kelm 47-aastasele mehele ja väitis, et mehe pangakontolt üritatakse raha varastada. Kaitseprogrammi paigaldamiseks paluti mehel sisestada PIN-kood, mida ta ka tegi. Hiljem avastas mees, et tema kontolt on kadunud ligi 700 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.