Uudis

Netikelmid petsid neljalt Harjumaa elanikult välja ligi 11 000 eurot

Hoog on sees: netikelmide tegevuse kohta tuleb uudiseid juba iga päev.Foto: Shutterstock

End pangatöötajatena esitlenud netikelmid petsid neljalt Harjumaa elanikult välja kokku ligi 11 000 eurot.

Põhja prefektuuri teatel helistas 51-aastasele naisele väidetav Swedbanki turvaosakonna töötaja, kes küsis kas naine on soovinud muuta oma telefoninumbrit, mis seotud tema arvelduskontoga. Seejärel selgitas helistaja, et seoses pettustega on vajalik muuta pangakonto turvalisemaks ja palus naiselt internetipanga kasutajatunnust, ettekäändega kanda raha reservkontole ja paigaldada kaitseprogramm. Naine andiski kõik küsitud andmed. Hiljem selgus, et tema kontolt on tehtud makseid kokku 1760 eurot.

18-aastasele naisele helistas  suhtlusrakenduse Viber teel väidetav Luminor panga töötaja ja teatas pangakontol toimuvatest kahtalstest tehingutest. Seejärel palus helistaja naisel end autentida läbi Smart-ID, ettekäändel blokeerida kahtlased tehingud. Naine tegigi kõik mis palutud ning hiljem avastas, et temo kontolt on edasi kantud 6000 eurot.  

20-aastasele naisele helistas vene keelt kõnelev väidetav Swedbanki töötaja, kes teatas, et naise kontolt tehti kahtlane tehing. Helistaja ühendas naise teise väidetava pangatöötajaga, kes selgitas et turvalisuse kaalutlustel peab naine end identifitseerima. Naine andis oma isikukoodi ja kasutajatunnused ning kinnitas kõik toimingud Smart-ID vahendusel. Hiljem avastas, et tema kontolt on üle kantud 2300 eurot. 

Neljandal juhul helistas 84-aastasele naisele väidetav SEB panga tehnilise osakonna töötaja, kes teatas rünnatukest pangakontodele ja selgitas, et kaitseprogrammi paigaldamiseks on vaja raha kanda Swedbanki kontolt SEB kontole. Naine võimaldas programmi TeamViewer abil kaugjuurdepääsu enda arvutile ja vastavalt juhistele edastas oma ID-kaardi PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et tema kontodelt on edasi kantud raha. Naine jäi ilma 499 eurost. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.