Uudis

Netis ühistellimusi vahendav firma jäi inimestele võlgu nii kauba kui raha. Sama juhtus korduvalt

E-pood. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Veebilehe GB Ühistellimused kaudu tegutsevev firma Deimy kliendid sattusid mitmel korral olukorda, kus tellitud kaup ei saabunud, ent ka raha ei õnnestunud tagasi saada.

Tarbijavaidluste komisjon ette sattusid lausa kaheksa sellist juhtumit, enamasti tänavusest kevadest. Inimesed tellisid kaupa ja tasusid selle eest. Kaup jäi aga tulemata ning raha tagasi samuti ei tulnud.

Näiteks ostis üks inimene 16. mail 25 euro eest dresse. Saadud arve tasus klient ka samal päeval ära. Dresse aga ei tulnud, juulis esitas tarbija lepingust taganemise avalduse, et raha tagasi saada.

Kuna ka see ei õnnestunud, pöördus klient tarbiajvaidluste komisjoni poole. Ka nende küsimustele firma ei vastanud. Õiguse sai tarbija – firmal tuleb raha tagasi anda.

Samasuguseid probleeme tuli ette veel terve rida: pea 16 euro eest ostetud pükstega, 30 euro eest soetatud tennistega, 30 eurot maksnud dressidega, 19-euroste pükstega, 43-eurose dresside ja jalanõude tellimuse ning veel ühe 25-eurose dressitellimusega.

Kõikide juhtumite puhul kordus sama – kaupa ei laekunud, lepingust taganemise avalduse peale aga ei juhtunud midagi. Kui tarbijavaidluste komisjoni poole mindi, jäeti ka neile selgitused andmata.

Kõikide juhtumite puhul tegi komisjon otsuse tarbija kasuks ning leidis, et lepingust taganemine on olnud igati õige ning saamata tellimuse eest tuleb raha tagasi anda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.