Uudis

Nimekiri: su lemmik puu- või juurvilja hind on Eesti poodides soodsaim just nendel kuudel

Lett, kus hinnad võivad aastaläbi korralikult kõikuda.Sakala

Erinevatest tootesortimentidest võib jaekettides kõige kõikuvam olla just puu- ja juurviljade segment, kus erinevatel aastaaegadel võib saada olla täitsa erinevaid tooteid. Samuti mõjutab viljade hooaeg seda, mis hinnaga toode parasjagu müügis on. Näiteks kasvõi Eesti maasikad, mis jõuavad turule tavaliselt alguses eriti kõrge hinnaga, kuid mille hind hooaja täistuuride ajal vähe mõistlikumaks läheb.

Rimi abiga panime kokku nimekirja kuude lõikes puu- ja juurviljadest, mis parasjagu hooajas on. Sealsed spetsialistid kommenteerisid, et puuviljaga on kohe tuntavad hooaegade vahetused, kuid köögiviljadega on lugu keerulisem: näiteks märtsis on köögivilja osakaal aastas kõige suurem, aga siis ei ole konkreetselt millelgi hooaega. Lihtsalt soovitakse rohkem värsket kraami toidulauale – tomatid, kurgid, salatid.

Allpool olevas nimekirjas on koos tähtsamad tooted, millal mingi toode uuesti sortimenti lisandub peale pausi või millisel (kodumaisel) tootel hooaeg algab. Rimi kinnitusel peaks olema siis ka viljal hind kõige soodsam, sest pakkumine ületab reeglina nõudlust. Samuti on sel hetkel viljad ka maitseomadustelt kõige paremad ning küpsemad.

Alustame siis aasta algusest. Jaanuaris algab apelsini hooaeg. Märtsis lisandub apelsinile veel varajane kapsas Makedooniast ja redised Itaaliast. Samuti algab siis tomatite, salatiliste, marjade (sh maasikate ja viinamarjade) hooaeg.

Aprillis on õige aeg osta Poola lühikest kurki. Samuti kestab tol kuul ka veel marjade hooaeg.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Maikuus algab meloniliste hooaeg, mis kestab juulini. Samuti lisanduvad sortimenti kodumaised tomatid ja kurgid. Eriti hea peaks aga maikuus olema hind sparglil, mis tuleb Itaaliast.

Juuni on hea kuu kodumaise maasika ja varajase kapsa sõpradele. Maasikale lisaks algab luuviljaliste hooaeg.

Juulis tasub osta Eestis kasvatatud varajast kartulit, porgandit, lillkapsast ja brokkolit. Lisaks algab valge paprika, Ukraina arbuusi ja Poola värske maisitõlviku hooaeg.

Augustis algab Poola paprikaliste, Ungari tumeda ploomi hooaeg. Lõpeb aga arbuusi hooaeg.

Sügise hakuga ehk septembris tasub osta viinamarju Itaaliast ja kodumaist õuna. Oktoobris aga kõrvitsalisi, mandariini ja hurmaad. Novembris seevastu pomelot

Mandariini hooaeg kestab jaanuarini, mil algab jälle apelsini hooaeg.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.