Uudis

Nimemaksega jõuab raha ühest pangast teise kõigest mõne sekundiga

Nimemakse tegemiseks piisab saaja telefoninumbrist.Foto: Shutterstock

Mullu aprillis turule tulnud pankadevahelised nimemaksed on saanud Swedbankis esimese aastaga stabiilse kasutajaskonna ning pakuvad mobiilipanga kasutamisel mugavat lisavõimalust. Pankadevahelise nimemakse tegemise võimaluse on aktiveerinud ligi 45 000 Swedbanki klienti ja ühes kuus tehakse keskmiselt 7000 nimemakset.

„Nimemaksed on eelkõige täiendus juba harjumuspärastele mobiilirakenduses tehtavatele maksetele ja eriti mugavad väikeste summadega arveldamiseks nt sõprade vahel,“ ütles Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets. „On arusaadav, et koroonakriisi aastal ei muutunud see masstooteks, kuid seda võimalust juba kasutama hakanud klientidele see meeldib ja tehtud nimemaksete hulk püsib stabiilsel tasemel.“

Pankadevaheline nimemakse võimaldab eraklientide vahelisi makseid teha saaja telefoninumbri alusel. Teenus on kasutusel Swedbanki, SEB, Coop Panga ja LHV mobiilirakendustes. Nimemakse töödeldakse võimalusel välkmaksena ja raha laekub sel juhul saaja kontole vaid mõne sekundiga. Eesti pangad tõid uue teenuse turule koostöös Läti Keskpangaga, kes haldab nii Eesti kui ka Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

„Hiljutine Swedbanki noorte klientide seas tehtud uuring kinnitas, et noorema põlvkonna jaoks asubki pank juba mobiilis, mitte kontoris või isegi veebibrauseris. Seega otsime pidevalt uusi võimalusi, kuidas pangateenuste kasutamine mobiilirakenduses kasutajatele üha mugavamaks teha. Nimemaksed on olnud tänuväärne lisandus ja leiavad kindlasti pärast liikumispiirangute kadumist üha suuremat kasutust,“ lisas Raagmets.

Pankadevahelise nimemakse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.