Uudis

Nolani filmi autojuhid hakkavad saama 69 eurot päevas: kas see on hea või halb palk?

Chistopher Nolan TallinnasEero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Eile andis Allfilm teada, et Christopher Nolani Tallinnas filmitava filmi “Tenet” võtetele otsitakse autojuhte, kes oleksid juhid taustal olevates autodes.

Võtted kestavad autojuhtide jaoks 13-16 päeva ja päevatasuks on 69 eurot puhtalt kätte, lisaks on tagatud toitlustus. Loo ilmumise peale läks aga Geeniuse artikli kommentaariumis lahti vaidlus, et kas säärane tasu on ikka tehtud töö eest normaalne või mitte.

Vaatame siis numbritele otsa. 13-16 päeva 69 euro eest töötamist tähendab kokku teenistust 897-1104 eurot netos. Harjumaa keskmine brutokuupalk oli tänavu esimeses kvartalis 1386 eurot ehk netos 1148 eurot. Nii võiks öelda, et Nolani filmis autoga sõitmise eest saab täitsa head tasu.

Kui töötaks 69-eurose päevatasuga 20 päeva (nagu kuus tavaliselt), siis teeniks 1380 eurot netos. Brutokuupalgana on see 1737 eurot, mis on Harjumaa keskmisest kõvasti parem, rääkimata Eesti keskmisest.

Samuti ei pea sa võttepäevadel söögile raha kulutama, mis annab päevas säästu umbes 10 eurot või rohkemgi, olenevalt sellest, palju kellelgi päevas söögi peale kulub.

Kõik oleneb aga sellest, kaua võttepäevad kestavad. Klassikalise 8-9 tunnise tööpäeva puhul võib rääkida, et “Tenetis” osalemise eest saab väärikat palka, kuid kõik märgid näitavad seda, et ilmselt peavad autojuhid siiski pikemateks päevadeks ette valmistuma.

Avalduses on eraldi mainitud, et kui võttele registreerid ja seal osaleda kavatsed, siis ei tohi tolleks päevaks muid plaane olla. Arvestades, et ka massistseenides osalenute võttepäevad kestsid kuni 15 tundi, siis ei imestaks, kui autojuhid samaga peaks arvestama.

Kui päevas teha 15 tundi tööd, siis 69-eurone päevatasu tähendaks netopalgana 4,5 eurot tunnis, mis on pigem kehvapoolne. Ja kas siis on poole kuu pikkuse võttemaratoni nimel mõtet oma nädalavahetus ja muud vabad hetked ohverdada?

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.