Uudis

Noorte huvi säästmise ja investeerimise vastu kasvab mühinal

Huvi investeerimise vastu ilmutas 61 protsenti 18-25aastastest inimestest.Foto: Shutterstock

Eesti noorte huvi investeerimise vastu on kasvanud erakordselt suureks, selgus Swedbanki uuringust.

Lisainformatsiooni investeerimisega alustamise kohta soovis 61 protsenti uuringus osalenud noortest, 41 protsenti soovis teada pensioni ja teiste pikaajaliste investeerimisvõimaluste kohta.

Iseseisvat elu alustavatele noortele on oluline ka oma kodu soetamisega seotud teemad, mille vastu tundis huvi 45 protsenti vastanuist. Huvi laenudega seonduva vastu märkisid 41 protsenti ning eelarvestamise ja säästmise vastu samuti 41 protsenti vastanuist.

“Hea on näha, et Eestis on traditsiooniliselt leige suhtumine säästmisesse ja investeerimisse ajalukku jäämas,“ ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla. „Huvi investeerimise vastu on viimasel paaril aastal hüppeliselt suurenenud kõikides kliendirühmades, ja nii suur huvi teema vastu noorte seas näitab, et tegemist pole ajutise nähtusega.“

Ulla lisas, et kui noored saavad juba iseseisva elu algusaastatel kätte tunde, et investeerimine on jõukohane ja tulus tegevus, muutub see loogiliseks osaks nende rahaasjadest.

Uuringus osales 2210 noort vanuses 18–25. Uuring viidi läbi 2020. aasta detsembris. Vastanutest oli naisi 58 protsenti, mehi 42 protsenti. Eesti emakeelega oli 77 protsenti ja vene emakeelega 23 protsenti vastanuist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.