Nord Pool on peaaegu terve novembri süsteemivea tõttu valeandmeid esitanud

Nord Pool on sunnitud novembri energiahindasid ümber arvutama.Foto: Canva

Nord Pool teatas, et on novembrikuu jooksul esitanud elektribörsi süsteemihinda (SYS) vigaselt. Hindade valesti esitamise põhjusena tuuakse välja uue virtuaalse tehnoloogia konfiguratsiooni viga.

Nord Pool algatas reedel, 26. novembril, uurimise laupäevase, 27. novembri süsteemihinna osas. Nimelt oli laupäevane hind 228,02 eurot megavatt-tunni kohta veidi enam kui poole võrra suurem reedesest hinnast, mis oli 151,33 eurot. 

Süsteemihind on indeks, mida kasutatakse lepingute võrdlusalusena Põhjamaade turul ning üldiselt jääb indeksi hind turu kõige kõrgema ja madalama hinna vahele. Piirkonniti on hinnad olnud õiged ning viga puudutas vaid süsteemihinna arvutust.

Nord Pool on alustanud süsteemihinna ümberarvutamist kõikide tundide kohta alates 9. novembrist, mil võeti kasutusele uus virtuaalne tehnoloogia.

Nord Pool on öelnud, et on vea parandanud 27. novembri hommikul ning kontrollinud süsteemi korrektsust. Õigete süsteemihindade korrigeerimist on alustatud ja turgusid teavitatakse kohe, kui kõik tulemused on teada.

Hindade korrigeerimine ja antud süsteemiviga ei mõjutada päev-ette-turge, ütles Ingrid Arus, Nord Pooli Baltimaade esindaja. See tähendab, et Eesti lõpptarbijale hinnamuutusi seoses süsteemiveaga ei tule.

Nord Pool palub vabandust kõikide klientide ees, keda süsteemiviga on mõjutanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.