Nordea laienemisega luuakse Eestisse 200 uut töökohta

Uute kohtade täitmiseks on vaja ka rohkem kvalifitseeritud tööjõudu.Foto: Scanpix

Nordea Pank laieneb koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Kredex-i ühendasutuse välisinvesteeringute keskusega ning plaanib käesoleval aastal luua 200 töökohta.

Soome emaettevõtega Nordea Panga töötajate arv hakkab lähenema 900-le. Nordea finantskuritegude tõkestamise üksused kasvavad umbes 100 töötajat aastas, teatas pank.

Sellises mahus ei ole turul rahapesu tõkestamise kogemusega töötajaid, mistõttu korraldas Nordea koostöös töötukassa ja ettevõtluskõrgkool Mainoriga esimese rahapesu tõkestamise baaskoolituse, mis mis kattis nii teoreetiliste teadmiste osa kui selle, kuidas rahapesu tõkestamise töö praktikas välja näeb. 

“Oleme väga tänulikud, et ka eelmisel aastal saime Eestis edukalt kasvada ning toetada oma põhjamaiseid kliente ilma tõrgeteta,” ütles Nordea Eesti juht Tiina Käsi. “Nordea laienemine kinnitab, et Eesti on välisinvestorite silmis endiselt turvaline ja usaldusväärne riik,” lisas ta.

EAS-i välisinvesteeringute keskuse käesoleva aasta tegevuste fookuses on olemasolevate välisettevõtete hoidmine ja töökohtade säilitamine, kuid varasemast suurem tähelepanu on ka riskikapitali kaasamisel ja osaluste edasimüügitehingutel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.