Uudis

Nordica sulgeb sügisel veel viis lennuliini

Nordica lennu ettevalmistused Tallinna lennujaamas.Foto: Scanpix

Riiklik lennufirma Nordica lõpetab oktoobri lõpus lendamise viiel kahjumlikul liinil, lennuühendus peatatakse Kiievi, Kopenhaageni, Trondheimi, Viini ja Vilniuse liinidel.

Ühtlasi lõpetab Nordica oma nime alt lendamise. Nimelt allkirjastasid lennufirmad Nordica ja LOT koostöölepingu, millega võtab LOT Nordicalt üle piletimüügi ja klienditeeninduse haldamise, teatas Nordica kaubamärgi all tegutsev riiklik lennufirma Nordic Aviation Group.

Ümberkorralduste tulemusel peatatakse oktoobri lõpust lendamine viiel liinil kuni konkurentsiolukorra paranemiseni ning jätkatakse lende Tallinnast Stockholmi, Brüsselisse ja Varssavisse, mida teenindab alates 1. juulist LOT.

Nordica juhatuse liikme Kristi Ojakääru sõnul on tegemist tulevikku vaatava ärilise otsusega. “Nordical on kohustus tagada lennufirma kasumlikkus ja jätkusuutlikkus – seda ootab meilt ka omanik. Terav konkurents ja istekohtade ülepakkumine Tallinna liinidel ei võimalda meil täna siin kasumlikult opereerida.”

“Et säilitada valmisolek ja suutlikkus pakkuda Eestile tulevikus vajalikke regionaalseid lennuühendusi jätkab Nordica lennuteenuste pakkumisega ja LOT tegeleb liinide ja piletimüügiga võttes enda kanda täituvus- ja kommertsriski,” lisas Ojakäär.

“Nordica on Tallinna liinidel olnud seni ise täituvus- ja kommertsriski võtja ja samas ka lennuteenuse osutaja. Välisturgudel oleme aga juba aastaid täitnud just otsese lennuteenuse pakkuja rolli jättes täituvus- ja kommertsriski tellijate kanda. Nüüd kasutame sama mudelit kõikidel turgudel,” rääkis Ojakäär.

Nordica lendude üldmaht ja pardapersonali arv ei vähene. Ühtlasi alustab seni LOT-i piletimüügisüsteemi kasutanud Nordica enda kommertsplatvormi arendamist, et tagada tulevikus iseseisva piletimüügi valmisolek.

Ojakääru sõnul on Tallinnast väljuvaid uusi liine ja lendamisvõimalusi praeguseks nii palju, et olukord on parem kui kunagi varem. “Kehtiva lennuplaani järgi on Tallinna lennujaamal otseühendus 37 sihtkohaga. Oma panus turu laiendamisel on kohaliku lennufirmana kindlasti ka Nordical, mis on pakkunud välisfirmadele tugevat konkurentsi,” ütles Ojakäär.

Ümberkorraldused mõjutavad kõige rohkem Tallinnast Trondheimi reisijaid, sest tänaste plaanide kohaselt seda otseühendust ükski teine lennufirma alates 26. oktoobrist teenindama ei hakka.

Teisi Nordica sihtkohti jäävad peale 26. oktoobrit teenindama LOT, SAS, Wizz Air, Norwegian ja AirBaltic. Suletavatele liinidele saab Ojakääru kinnitusel pileteid osta kuni 26. oktoobri lendudeni. Klientidele, kes on ostnud pileti Nordicaga lendamiseks peale 26. oktoobrit, pakutakse alternatiivseid lendamisvõimalusi või raha tagastamist.

2015. aastal asutatud Nordica kaubamärki kasutav Nordic Aviation Group AS on Eesti lennuettevõte. Alates 2016. aastast teeb Nordica koostööd Poola lennuettevõtte LOT Polish Airlinesiga.

Nordica ja LOT-i tütarettevõte Regional Jet osutab lennuteenuseid LOT-ile, Nordicale, SAS-ile, Air Serbiale, Flybele ja erinevatele hankelepingu põhistele partneritele Euroopas. Regional Jet opereerib 19 lennukit ja transpordib aastas ligikaudu üle 2 miljonit reisija ning annab tööd enam kui 500 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

Nordica lõpetas käesoleva aasta alguses regulaarliinid Peterburi, Oslosse ja Amsterdami. Kaks viimast olid lennufirma regulaarliinide seas alates algusest. Liinide sulgemise otsus tõukus samuti majanduslikest kaalutlusest.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.