Uudis

Nordica tütarfirma saab uue nime ja liisib lisaks seitse lennukit

Regional Jeti uus bränd.

Täna tutvustas Nordica tütarfirma Regional Jet oma plaane, mille tulemusel saab lennufirma nimeks Xfly ning samuti täiendatakse lennuparki seitsme lennukiga, mis liisinguga võetakse. Kuue kuu jooksul peaks lennuparki saabuma seitse Embraer 190/195 tüüpi lennukit, millel on 180 istekohta. Kolm nendest hakkab teenindama LOT-i Tallinna liine.

Regional Jeti (nüüd Xfly) tegevjuht Jan Palmer rääkis, et ettevõtte on saavutanud viimase kolme aasta jooksul plahvatusliku kasvu, kuid samas pole firmal olnud konkreetset brändi, millega käib kaasas kindel sõnum ja eesmärk. “Regional Jeti nimi tekitab inimestes segadust,” sõnas ta.

“Lennundussektor muutub väga kiiresti ja me peame sellega kaasas käima,” ütles Palmer. “Lennufirmad teevad rohkem koostööd, konsolideerumine jätkub ja turul pole rohkem väikestele tegijatele ruumi.”

Seetõttu tõstatub Palmeri sõnul küsimus, et kuidas klientidele ja noortele (kes on tulevikus potentsiaalsed töötajad) silma jääda. “Bränd on selle pärast väga oluline,” ütles Palmer.

Regional Jet oma nime alt ei lenda ja teenindab SAS-i ja LOT-i lende. Sama ärimudel jääb kehtima ka Xfly nime alt. See tähendab, et Xfly logo suurelt lennukitel figureerima ei hakka. Palmer rõhutas samuti, et brändimuutus ei tähenda uue lennufirma rajamist.

“Me oleme juba praegu Eesti lennundusajaloo suurim lennufirma, kuigi me ise Tallinnast väga ei lenda. Suurtele lennufirmadele oleme tähtsad ja pikaajalised partnerid” sõnas Palmer.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses