Uudis

Nüüd on Eestis uus toidutellimise võimalus. On see Boltist ja Woltist parem?

Kulleri amet on Eestis üks ihaldusväärsemaid.Foto: Shutterstock

Äsja tuli Eesti turule uus toidutellimise platvorm Nosi.ee, mis asutajate sõnul oli vastulöök Bolti ja Wolti kõrgetele tasudele.

Kui tavatarbija näeb Boltist või Woltis toitu tellides mõneeurost kulleritasu, siis toidu tegijale võib see ulatuda nimelt 20-30 protsendini toidu maksumusest.

“Nosi.ee pakkus huvi just oma väikese teenustasu poolest – 5% teenustasu, kus on ka makselingitasu juba sees on pea 25%-line võit meie jaoks,” vahendas DigiPro Lore Bistroo ja restorani Leib omaniku ja juhi Kristjan Peäske öeldut.

Kuidas aga tarbija jaoks Nosi valik ja hinnad on?

Olemas ka väiksemad linnad

Esimesena hakkab silma, et vähemalt esialgu on restoranide hulk märksa väiksem kui Boltis või Woltis – näiteks Tallinnas on platvormil praegu vaid 23 restorani.

Samas on aga erinevalt Boltist ja Woltist esindatud ka väiksemad kohad: esindatud on näiteks Paide, Haapsalu, Rakvere, Põlva ja Võru ühe toidukohaga ning Pärnu kahega. Tartu restoranide valik on konkurentidest tublisti ahtam, leiab vaid kolm toidukohta.

Samas leiab aga Nosist ka Tallinnas rea kohti, mida Boltis või Woltis pole – näiteks Lasnamäe alguses asuv sõõrikukohvik Rõõmik. Palju on ka kohti, mis on olemas kas Boltis või Woltis, aga mitte mõlemad.

Kohaletoomise otsustab restoran ise

Nosi teenust eristab Woltist ja Boltist see, et kõik kohad kojutellimise võimalust ei paku. Platvormi kasutajatingimustest tuleb ka välja, et kojutoomise hinnad määrab platvorm ise.

Kõikidel kohtadel on ise järgi minemise võimalus, mis on tasuta – nii et sisuliselt saab Nosi kaudu toidu restoranist ette või valmis tellida.

Kohale toomise hind aga varieerub ning tihti on selle eelduseks miinimumtellimus. Paljudes kohtades, mis kojuvedu pakuvad, on ka see tasuta.

Ka kohtades, kus kohale toomise eest peab maksma, teeb hind mõnikord konkurentidele silmad ette. Näiteks Telliskivis tegutseva Q Pizza kullerihind on Nosis 2 eurot – teeninduspiirkonda välja toodud ei ole -, ent Bolt Foodis maksab Kristiine keskuse kanti ehk üsna lähedale tellimine 2,25 eurot.

Samas maksab Peetris asuva Lore Bistroo tellimine Kristiine kanti Bolt Foodi kaudu 4,26 eurot, Nosi kaudu Kesklinna ja Kristiine tsooni aga 5,90 eurot.

Arvestada tuleb aga, et erinevalt Woltist ja Boltist tuleb määrata kindel kohaletoimetamise aeg, mis võib olla väga pikk. Näiteks Si Si Sushist on kojutoomine küll tasuta, ent keskpäeva ajal oli esimene vaba kojutoomise aeg alles kell 17. Boltist või Woltist saaks mõistagi märksa kiiremini.

Hinnad võivad olla odavamad, aga ei pruugi

Tihti on hinnad täpselt samad kui Boltis või Woltis – näiteks on nii Kalamaja Si Si Sushis või Rotermanni mehhikopärase toidu restoranis Taqueria -, ent mõnikord on hinnad ka odavamad.

Näiteks maksab Vanalinna pizzakohas Pulcinella Margherita pitsa Nosi platvormil 5 eurot, Woltis aga 5,65 – see on seejuures soodushind, tavahinnaks on märgitud 7,50.

Samas on näiteks Carbonara hind Wolti kaudu ostes 7,50, Nosis aga 8 eurot – see hind on Woltis samuti välja toodud eripakkumisena. Tavamenüü hinnad on enamasti samad.

Tasub või ei tasu?

Kuna Nosis on ka restorane, mida mujal pole – olgu väiksemates kohtades või Tallinnas, tasub platvormile kindlasti pilk peale heita.

Hinnad võivad Nosis olla odavamad, ent ka kallimad. Kui tahad ise toidule järgi minna, on see kindlasti väga hea valik, kuna see variant on täiesti tasuta, samas kui Boltis või Woltis tuleb tihtilugu ka selle eest maksta.

Koju tellimise puhul tasub Nosis silma peal hoida kohaletoimetamise aegadel, see võib võtta kauem kui Bolti või Wolti kaudu tellides.

Kui sinu jaoks on aga oluline see, et restoranile endale võimalikult palju tellimuse pealt raha kätte jääks, tasub kindlasti vaadata Nosi poole, kuna see ongi põhiline põhjus, miks turule tuldi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.