Uudis

Nüüd saab Omniva pakke postkontori asemel pakiautomaati suunata

Omniva pakiautomaat veebruaris.Shutterstock

Omniva lõi veebilahenduse, mille abil saab oma postkontori paki pakiautomaati suunata.

Suunamise teenus on eriolukorra ajal tasuta ning see on mõeldud klientidele, kelle saadetis on suletud postiasutuse tõttu suunatud kaugemal asuvasse postkontorisse või pakiväljastuspunkti.

Omniva pakiautomaatide võrgu juhi Evert Rööpsoni sõnul saab postiasutustesse saadetud saadetisi pakiautomaati suunata minu.omniva.ee veebivormi kaudu.

Liikumine võtab aega

Kuivõrd suunamise korral alustab pakk oma teekonda sisuliselt otsast peale, siis peab arvestama, et eriolukorras võib suunamise menetlemiseks ja pakil uude sihtkohta jõudmiseks kuluda kuni seitse päeva.

“Klient saab ise otsustada, kas ta läheb kiirema kättesaamise huvides pakile järgi asenduspostiasutusse või nõustub pikeneva tarnega ja saab saadetise kätte oma eelistatud pakiautomaadist,” ütles Rööpson. 

Pakiautomaati saab suunata pakiautomaati sobivaid saadetisi – pakil peab olema märgitud saaja mobiiltelefoni number, see kaalub kuni 30 kg ning maksimaalsed mõõtmed jäävad 39x38x64 cm piiresse.

Pakiautomaati ei saa suunata EPG,  EMS ning impordimaksuga või dokumenditagastusega saadetisi. Lunatasuga paki eest saab pakiautomaadis maksta vaid pangakaardiga.

Pärast suunamise vormistamist saadetakse kliendile selle õnnestumise või ka võimatuse korral teade e-posti aadressile.

Ühtlasi rõhutas Rööpson ka seda, et pakiautomaadi ülekoormuse tõttu pakipunkti suunatud saadetisi pole hetkel võimalik sealt pakiautomaati ümber suunata, küll aga saab seda teha postkontoreid asendavast pakiväljastuspunktist (näiteks Majaka ja Pirita) või postkontorist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.