Uudis

Nüüd saab vaid telefoninumbri alusel makseid teha ka LHV-s, see võimalus on ka firmadel

Foto: LHV.

Uus nimemakse lahendus on jõudnud ka LHV mobiiliäppi, mis tähendab, et nüüd piisab maksete tegemiseks vaid saaja telefoninumbrist.

Sel kevadel valminud pankadevaheline nimemakse lahendus võimaldab makseid sooritada kiirelt vaid saaja telefoninumbri alusel. Eelduseks on, et number on seotud kliendi arvelduskontoga.

Juba varem on niinimetatud nimemakse teenus kasutusel olnud Swedbanki, SEB ja Coop Panga mobiiliäppides. Ainsa pangana Eestis pakub LHV nimemakse võimalust ka ettevõtetele. 

Nimemakseid töödeldakse võimalusel välkmaksena ja raha laekub saajale sel juhul vaid loetud sekundite jooksul. Nimemakset saab algatada LHV mobiiliäpis nagu tavalist maksekorraldust, valides seejärel oma telefoni kontaktide seast makse saaja.

Kui saaja on liitunud nimemakse teenusega, täidetakse maksekorraldus automaatselt korrektsete andmetega. Kui aga nimemakse registrist telefoninumbrit ei leita, on LHV mobiiliäpis võimalus makse saajale teenusega liitumiseks kutse saata. 

Telefoninumbri sidumiseks pangakontoga peab omama numbrile füüsilist ligipääsu, et kinnitada mobiiliäpis SMS-iga saabuv kontrollkood. Juhul, kui makse tegemisel telefoniraamatust valitud kontakti ja registrist tuleva kontakti nimi ei klapi, kuvatakse hoiatus, mis palub andmete õigsuses veenduda.

Nimemakse teenus on loodud koostöös Läti Keskpangaga, kes haldab turvaliselt nii Eesti kui Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit. Eestis on teenusega liitunud lisaks LHV-le ka Swedbank, SEB ja Coop Pank. 

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.