Uudis

Nüüd saad börsil investeerida ka Eestis tegutseva tehnikarentija võlakirjadesse, tootlus on ahvatlev

Storenti kaudu saab rentida näiteks tõstukeid. Pilt on illustratiivne ning konkreetselt neid mudeleid firma pakkuda ei pruugi.Foto: Shutterstock

Alates 30. juunist saab Riia börsi võlakirjanimekirjas kaubelda Läti firma Storent võlakirjadega.

Firma pakub võimalust rentida tehnikat ja tööriistu – kõike kompressoritest purustusvasarate, tööstuslike tolmuimejae ja tõstukiteni.

Storent asutati juba 2008. aastal, praeguseks on firmal 29 rendipunkti kuues riigis. Eestist asub neist viis, rendipunktid leiab suurematest linnadest. Rentida saab ka e-poe kaudu.

Tootlus on korralik, aga firma on kahjumis

Börsil on Storenti võlakirjade hind 100 euro juures, nii et investeerida saab üsna väikese summaga.

Intressi maksab firma võlakirjade pealt 8 protsenti ning seda neli korda aastas – aprilli, juuli, oktoobri ja jaanuari keskel.

Kõikidest Balti börsidel noteeritud võlakirjadest on see intress viiendal kohal, sama suurt intressi maksab näiteks Eesti maaklerifirma Admiral Markets, ent näiteks LHV ja PRFoodsi võlakirjade intress jääb alla 7 protsendi.

Samas tuleb meeles pidada, et ehkki Storenti käive näib päris korralikult kasvavat, ollakse äriliselt üsna tugevas miinuses. Tänavu esimeses kvartalis oli käive 11,4 miljonit, samas kui aasta varem oli esimese kolme kuu käive vaid 8,7 miljonit.

Siiski teeniti esimese kvartali peale 2,6 miljonit eurot kahjumit. Ka eelmise aasta esimese kolme kuuga teeniti miinust, toona 2,2 miljonit, nii et kahjum on isegi süvenenud. 

Kuidas koroonakriis firmat mõjutanud on, pole arvude mõttes veel selge. Firma ise kirjutab 30. aprillil avaldatud esimese kvartali aruandes, et pandeemia tõttu toodi kuu aega varem turule online-rendiplatvorm. Storenti teatel on kliendid veebis rentimise vastu huvi üles näidanud ning platvormile on tulnud uusi kasutajaid.

Võlakirjade tähtaeg on 2023. aasta oktoobris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.