Uudis

Nüüd saad oma kortermajale toetust küsida, jagamisele läheb mitukümmend miljonit

Kortermaja Tallinnas.Foto: Shutterstock

Ühistud ja omavalitsused saavad taotleda riiklikust sihtasutusest Kredex korterelamute rekonstrueerimistoetust, mille eesmärk on muuta hooned energiatõhusaks ja kaasaegseks.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas märkis, et sel aastal on toetuse maht kasvanud 28,5 miljoni euroni, mis on tema sõnul oluline panus ka ehitussektori elavdamisse.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused ja korteriühistud üle Eesti nende elamute korrastamiseks, mis on valminud enne 1993. aastat. Toetust saab Tallinnas ja Tartus küsida 30%, nendega külgnevates ja suuremates asulates ja linnades, kus kinnisvara hind on muu Eestiga võrreldes kõrgem 40% ning ülejäänud Eestis 50% tööde maksumusest.

KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on võrreldes varasemaga muutunud taotlemise kord. “Oleme jaganud rekonstrueerimistoetuse mahu viie piirkonna vahel, et suurendada taotlejate võrdsust ja meetme üle-eestilist mõju,” rääkis ta.

Seega jagunevad taotlemispiirkonnad Põhja-, Lääne-, Kesk-, Kirde- ja Lõuna-Eestiks. Toetus on voorupõhine ja taotlused rahuldatakse piirkonnale eraldatud rahalistes mahtudes. Ühe piirkonna jääk jagatakse taotlusvooru lõppedes ühtse nimekirja alusel teistele piirkondadele.

Taotlusvooru lõppemisel on võimalik taotlusi esitada juba uuesti 11. juulil avanevasse erakorralisse korterelamute rekonstrueerimistoetuse vooru. Kõik taotlejad, kes täna alanud vooruks oma dokumente ei jõua esitada või jäävad esialgsest toetuse saajate ringist välja, saavad juba juulis esitada uue taotluse, dokumente uuesti esitada pole vaja.

Korterelamute rekonstrueerimistoetuste kogumaht esimeses voorus on 28,5 miljonit eurot ning järgmise, juulis avaneva erakorralise vooru maht 71 miljonit eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.