Uudis

Nüüd saad osta LHV uusi võlakirju. Mida pead teadma ja kuidas seda teha?

Foto: Egert Kamenik

Täna kell 10 läks lahti LHV Groupi uute võlakirjade märkimine, huvilistel on aega korraliku intressiga väärtpabereid osta üle nädala.

Kokku lastakse välja kuni 25 000 võlakirja, kui huvi on suur, tuleb neid 10 000 juurde. Iga võlakiri maksab 1000 eurot.

Võlakirja tähtaeg on 2030. aasta septembris, aga finantsinspektsiooni loal on need võimalik lunastada pärast viie aasta möödumist välja laskmisest. Samad reeglid on kehtinud ka LHV varasemate võlakirjadega

Intressi makstakse kuus protsenti aastas, maksed tehakse kord kvartalis. Samas tuleb arvestada, et risk on suurem, kui päris tavaliste võlakirjade puhul – nimelt on tegu allutatud võlakirjadega.

See tähendab, et kui midagi peaks halvasti minema, näiteks läheb LHV likvideerimisele või pankrotti, rahuldatakse nendest võlakirjadest tulenevad nõuded alles siis, kui panga võetud laenud, kohustused töötajate ees ja muud säärased nõuded on täielikult rahuldatud.

Kuidas see käib?

Pakkumisel saavad osaleda nii Eesti inimesed kui ettevõtted. Märkimiseks peab sul olemas olema Balti investeerimiskonto – kui sul seda pole, siis saad selle avada oma panga juures.

Investeerimisotsus tuleks kindlasti põhjalikult läbi mõelda – enne tasub pilk peale heita uute võlakirjade prospektile, mis võtab kokku kõik, mida asjast on vaja teada, ning selgitab ka LHV äri.

Kui tahad võlakirju osta, tuleb teha märkimiskorraldus. Kui oled näiteks LHV enda klient, tuleb logida internetipanka ning otsida vasakult menüüribalt üles “Väärtpaberite märkimine”.

Siis avaneb vaade, kus saad valida, mis kontolt raha läheb, ning sisestada soovitud koguse:

Hind on fikseeritud 1000 euro tasemel, LHV-s märkimisel teenustasu pole.

Otsus, kuidas võlakirjad jaotatakse ehk kui suures ulatuses keegi soovitud võlakirju saab, tehakse 28. septembril.

Väärtpaberikontodele peaksid võlakirjad jõudma 30. septembril. Juba oktoobri esimesel päeval peaks need ka Nasdaq Tallinna börsil kaubeldavaks muutuma.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.