Uudis

Nüüd saad osta veerandi Vudila mängumaa basseiniosast. Alghind on päris soodne

Vudila mängumaa seitse aastat tagasi.Foto: Scanpix / Postimees / Margus Ansu

Kinnisvaraportaalidest leiab praegu päris ebatavalise pakkumise – nimelt on kohtutäitur pannud müüki veerandi Tartumaal asuva tuntud ja Eesti ühest suurimast Vudila mängumaa kinnistu ühest osast.

Enampakkumisel müüakse firmale nimega Rae Konsult kuuluv neljandiku suurune kaasomandi osa Kaiavere külas asuvast kinnistust, kus tegutseb Vudila mängumaa. Täpsemalt on müügis osa basseinist.

Rae Konsulti omanik on Kajar Lember – Tartu endine abilinnapea, kellega seoses on juba aastaid käinud altkäemaksuvaidlus, kus lõppu ei paista. Vudila rahaasjadega seonduv oli üks olulisemaid asju, milles prokuratuur algselt probleemi nägi.

Müügil pole mitte osalus ettevõttes, vaid osa kinnistust, kus park tegutseb. Kindlasti tuleb arvestada sellega, et maal on hulk hüpoteeke, keelumärkeid ning muid juriidilisi tõkkeid.

“See tükk millest üks neljandik täituri kaudu müügis, puudutab vaid Vudila kasutatavat basseini.See ei kuulu ega pole kunagi kuulunud Vudila Mängumaale, vaid ta kasutab seda ala,” rääkis Lember Geeniusele.

Vudilaga seonduvalt on võimalus osta seega neljandik basseinist, aga mitte tervest Vudila Mängumaast. Vudila mängumaa tegutseb umbes 60 000 ruutmeetril ja müügis on umbes 1000-ruutmeetrine osa. osa ehk

Enampakkumise alghind on siiski väga soodne – 15 000 eurot. Arvata võib, et tegelik hind läheb siiski kõrgemaks. Pinda on kinnistul kokku üle 4450 ruutmeetri, seal asuvad saunahoone, liumägi-bassein ja mänguväljak.

Enampakkumisele registreerimine lõpeb 26. novembri keskpäeval. Osalemiseks on vaja maksta enne ära ka 1500 eurot tagatisraha kohtutäituri arvele; kes enampakkumise võidab, sellele arvutatakse ostuhinnast tagatisraha maha, teistele pakkujatele makstakse summa hiljem tagasi. Tagatisraha eesmärk on suuresti naljapakkumised ära hoida.

Enampakkumisega saab lähemalt tutvuda siin.

Kes on Kajar Lember ja kuidas Vudila temaga seotud on?

Kahtlustuse sai Lember juba 2016. aastal, toona uskus prokuratuur, et endine abilinnapea on toime pannud suure, 2 miljoni euroni ulatuva kelmuse PRIA ja EAS-i toetustega. Osa toetusi oli väidetavalt seotud ka Vudilaga.

Süüdistus venis aastaid. Eelmisel aastal avaldas Lember enda kriminaalasjast raamatu “Jälitatav”, kus kirjeldas seda, kuidas suur osa esialgsest kahtlustusest kokku kukkus, ent kuidas viis aastat kestnud uurimist ja jälitamist ta elu mõjutas.

“Küsimus pole enam ammu selles, kas keegi on süüdi – las selle hinnangu annab kohus –, vaid kogu prokuratuuri poolt dirigeeritud protsess ise on väljunud ammu igasuguse terve mõistuse piiridest. Just sellepärast seda lugu kirja panema asusingi,” kirjutab Lember raamatu tutvustuses.

“Pealtnägija” andmetel heitis prokuratuur esialgses kahtlustuses Lemberile ette näiteks avaliku käimla rajamisel sõbra soosimist, altkäemaksu võtmist juuksuriärilt ja soovi suunata Raadi arendamise ideekonkurss enda kasuks.

Üleelmisel aastal sai selgeks, et käimla ja Raadi küsimused on kahtlustusest ära kukkunud, aga Lemberi sõnul on jäänud kahtlustus juuksuriärilt üheksa euro suuruse altkäemaksu võtmises.

Veel toona kahtlustas prokuratuur Lemberit edasi PRIA-lt Vudila ja teiste isiklike projektide arendamiseks raha välja petmises kokku ligi 800 000 euro ulatuses.

Praeguseks on asjad sealmaal, et algsest 19 soodustuskelmuse episoodist on alles jäänud vaid üks, samuti on alles süüdistus üheksaeurose juukselõikuse eest, vahendas ERR.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.