Uudis

SmartLynx sattus musta nimekirja eksituse tõttu

Tallinna jõudis lennuk 5 tundi hiljem.Foto: Postimees/Scanpix

Täiendatud 28.08: SmartLynxi esindajate sõnul on hüvitis makstud, seega ei peaks ettevõte mustas nimekirjas olema.

Tarbijavaidluste komisjoni otsust 30 päeva jooksul mitte täitnud odavlennufirma SmartLynx on nüüd lisatud tarbijakaitseameti mustas nimekirja.

Otsus puudutab hilinemise eest hüvitise maksmist.

Reisijad olid ostnud Novatours OÜ vahendusel lennupiletid lennuks 22.12.2018 marsruudil Lanzarote – Tallinn, lend nr MYX578. Lend pidi Lanzarotelt väljuma kell 12.10 ning saabuma Tallinna kell 20.30.

Tegelikult jõudis aga lennuk Tallinna üle 5 tunni hiljem. Reisi kestel teavitas lennuki meeskond, et tehakse vahemaandumine Kopenhaagenis, kus asendatakse meeskond. Kopenhaageni lennujaamas oodati väljalendu 3,5 tundi ning Tallinna jõudis lennuk kell 01.45.

Pärast lendu esitasid tarbijad avalduse kauplejale saamaks Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruses (EÜ) nr 261/2004 sätestatud hüvitist lennu hilinemise eest. Kaupleja tarbijate avaldust ei rahuldanud. Avalduses nõuavad tarbijad 1200 euro suurust hüvitist ehk 600 eurot reisija kohta.

SmartLynxi esindaja selgitas tarbijavaidluste komisjonile, et lend hilines eeskätt piirangute tõttu, mis tulenesid Lanzarote lennujaama tööst. Esiteks hilines väljalend tund aega, kuna juhtimiskeskus ei võimaldanud soodsat lennurada ning seetõttu oldi sunnitud väljuma rajalt, kus rakenduvad õhkutõusmise kaalu piirangud. Selle pärast ei saanud lennuk väljuda piisava koguse kütusega, et oleks tagatud otselend Tallinna ning Kopenhaagenis tehti tankimispeatus.

Kuna lend oli veninud, ei olnud meeskonnal võimalik jätkata teenindamist, kuivõrd rakendusid meeskonna puhke- ja tööaja piirangud (tööaeg max 15 tundi ja 15 min). SmartLynxi esindaja arvates oli tegemist erakorraliste asjaoludega, mida ei olnud võimalik ära hoida.

Komisjon asus aga tarbijate poolele, viidates Lanzarote lennujaama kirjale, mille kohaselt võib tihe päev lennunduses olla igal laupäeval. “Isegi kui lugeda väljalennu hilinemine asjaoluks, mida kaupleja mõjutada ei saanud, pidi kauplejale olema ettenähtav, et tekkinud olukorras ei pruugi meeskonna tööaeg olla piisav lennuks Tallinna. Kaupleja oleks pidanud toimetama asendusmeeskonna Kopenhaageni lennuväljale arvestusega, et pärast lennu tehnilist peatust saaks koheselt jätkata lendu,” selgitas komisjon.

SmartLynx on ka varem mustas nimekirjas figureerinud. Postimees kirjutab, et SmartLynxi esindaja sõnul oli toona põhjus õnnetus vahejuhtumis ja kehvas kommunikatsioonis. Firma maksis pärast musta nimekirja sattumist kompensatsiooni ära ja pääses nimekirjast.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.