Uudis

Õhtuleht langetab viiendiku võrra töötajate palkasid, kuna reklaamitulud on drastiliselt vähenenud

Ajalehed.Shutterstock

Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutovi sõnul teatas ettevõte täna töötajatele, et COVID-19 laialdase leviku ja Eestis väljakuulutatud eriolukorra põhjustatud kahjude tõttu plaanitakse ajutiselt töötajate palkasid vähendada.

“Kuna AS Õhtuleht Kirjastuse reklaamitulud on drastiliselt vähenenud, plaanime vastavalt töölepingu seadusele ajutiselt vähendada oma töötajate palkasid,” põhjendas ta.

Iga kirjastuse töötaja töötasu langeb 19% ja see muudatus kehtib perioodil 2. aprillist 2020 kuni 2. juulini 2020. Juhatuse töötasu vähendatakse samal ajavahemikul 23%. “Kui majanduslik olukord paraneb või valitsus võtab meedia vaates vastu mõne positiivse otsuse, lõpetame palgakärpe varem,” sõnas Šmutov.

“Eesti ajakirjandus on kriisis teinud ennastsalgavalt tööd, kuid ma kardan, et midagi sarnast kuuleb lähiajal ka teistelt meediamajadelt,” lisas Šmutov ja kutsus üles Eesti ajakirjanduse toetamiseks tegema väljaannete digitellimusi.

Kuivõrd praegu on ärevad ajad ja meediamajad pole ilmselgelt ainukesed, kes oma töötajate palkasid kärbivad, tasub lugeda siit, millised õigused on tööandjal palga vähendamiseks ja mida töötaja sellisel juhul teadma peab.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses