Õigusbüroo: eelmisel aastal tasusid inimesed õigusabi eest keskmiselt kümme eurot

Foto: ELMO RIIG/SAKALA / Scanpix

Eesti Õigusbüroo pakub justiitsministeeriumiga koostöös tasuta ning soodustingimustel õigusabi Eestis elavatele inimestele. Mullu abistati selle projekti raames 8300 inimest üle Eesti ning keskmine nõustamise aeg ühe inimese kohta oli 2,2 tundi.

Rahaliselt tuli mure lahedamise eest tasuda keskmiselt alla kümne euro.

Kokku on Eesti Õigusbüroo ligi kahe aasta jooksul abistanud 15 000 inimest ning sama projekti raames jätkatakse inimeste abistamist ka tänavu.

Kõige rohkem ehk 2800 korral abistati 2018. aastal inimesi perekonnaõigusega seonduvates küsimustes. Pea samapalju tuli lahendada ka võlaõigusega seonduvaid probleeme – 2700 korral. Lisaks olid paljud inimeste pöördumised seotud tööõigusega, pärimisõigusega, asjaõigusega ning täitemenetlusega.

Kõige rohkem pöördusid 2018. aastal Eesti Õigusbüroo poole inimesed Tallinnas (4800), Tartus (1085) ning Pärnus (486).

Möödunud aastal avas Eesti Õigusbüroo robotjuristi, kes abistab inimesi tasuta inkassonõuete vähendamisel ning elatise hagi koostamisel.

Tasuta ning soodustingimustel õigusabi saavad kõik Eestimaal elavad inimesed, kelle brutokuupalk jääb alla Eesti 1,5-kordse keskmise, mis praegu on 1937 eurot.

Õigusabi jagatakse põhimõttel kaks pluss kolm pluss kümme, kus kaks esimest tundi on tasuta, järgmise kolme tunni eest tuleb tasuda 20 eurot tunnis ning mahukamate kaasuste puhul saab veel 10 tundi õigusabi hinnaga 40 eurot tund.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.