Oktoobrist peab rohkem maksma: elektri võrgutasud tõusevad taas

Võrgutasud lähevad sügisel kõrgemaks.Foto: Depositphotos

Konkurentsiameti otsusega tõusevad alates 1. oktoobrist 2024 Elektrilevi võrgutasud keskmiselt 7,1% ja keskmine tariif hakkab olema 4,40 s/kWh. Elektrilevi sõnul on hinnatõus tingitud suurenenud investeeringu- ja hooldusvajadustest, et tagada klientidele stabiilne elektriühendus ja varustuskindlus.

Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm ütles, et ettevõte haldab ja hooldab üle Eesti 61 000 km elektrivõrku ja üle 24 000 alajaama. “Selleks, et tagada tarbijatele stabiilne elektriühendus ja varustuskindlus ning kiire rikete lahendamine, vajab meie vananev võrk iga-aastaselt tunduvalt suuremaid investeeringuid kui senine võrgutasu on võimaldanud,“ sõnas

Samuti toob Elektrilevi välja, et viimase kolme aasta jooksul on inflatsioon olnud ligi 37%, mille tagajärjel on kasvatanud enamik võrguteenuse osutamiseks tehtavatest kuludest.

„Meie soov on pakkuda klientidele kvaliteetset võrguteenust, see eeldab pidevat võrgu uuendamist ja hooldamist. Tänane tariif sisaldab remondi-hoolduskulusid 2021. aaasta tasemel, aga vahepeal on olnud 37% inflatsioon. Seega on selge, et kulutase tariifis vajas korrigeerimist,“ lisas Härm.

Lisaks on Elektrilevi alustanud keerulistes ilmastikuoludes tekkivate rikete ennetamiseks liinikoridoride laiendamistega. Liinikoridoride laiendamist on kavandatud teha ligi 4200 hektaril aastas ja selleks kulub lähiaastatel enam kui 10 miljonit eurot igal aastal.

Antud hinnamuudatuse käigus lisandub ka kõikidele pakettidele, kus veel ei olnud, võrguteenuse kuutasu. Kuutasu katab elektrivõrgu ülalpidamiseks ja uuendamiseks vajalikke kulutusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.