Uudis

Oled inkassonõuetega hädas? Eestlaste digilahendus tuleb appi

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul nõutakse Eestis 38 000 inimeselt 24 miljonit eurot, millest 80% on alusetud nõuded. Tavaline on see, et 10 eurot võlgu olevalt inimeselt nõutakse kokku 100 eurot.

Inimesed ei vaidlusta

Eesti Õigusbüroo tegevjuhi Artur Fjodorovi sõnul ei vaidlusta 85% inimestest kunagi oma nõudeid ja maksavad ära kogu summa. “Väga sageli tuleb ette, et inimestelt nõutakse 10-20 korda põhivõlast suuremaid summasid,” ütles ta. “Inimesed on harjunud mõtlema, et juristi teenus on kallis ja nad ei suuda seda endale lubada ning samal ajal kasutavad inkassofirmad inimeste teadmatust ära.”

Appi tuleb tasuta robotjurist

Eesti Õigusbüroo on valmis teinud tasuta robotjuristi, kes aitab ette valmistada dokumendi inkassofirmale edastamiseks, mis enamasti viib nõude vähenemiseni. Sarnase põhimõttega esimene robotjurist maailmas loodi 2015. aastal Ühendkuningriigis. Roboti nimi oli DoNotPay (tõlkes: ÄraMaksa) ning see aitas vaidlustada parkimistrahve.

Juuraga saab suhelda Eesti Õigusbüroo kodulehel www.juristaitab.ee või Eesti Õigusbüroo Facebooki lehel vestlusese aknas. Otselink Juurale asub aadressil m.me/juristaitab.ee

Geenius katsetas robotjuristi Juura: see tõepoolest töötab
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.