Uudis

Olga Ivanova ennustab valmistel uute erakondade asemel EKRE edu

Olga Ivanova ei usu, et uued erakonnad valijatele midagi uut pakuvad.Foto: Scanpix

Endine keskerakondlane, kuid eelmistel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirja asemel Edgar Savisaarega koos kandideerinud ja selle eest erakonnast välja visatud riigikogulane Olga Ivanova usub, et rahast olulisem on hea valimistulemuse poole püüdlemisel hea meeskond ja üldine nõudlus millegi uue järele.

Ivanova sõnul on uute erakondadega turule tulemise taga vana põhjus.

“Pettumus on suur. Ka poliitikutes ja erakondades,” ütleb ta.

Samas ei usu ta, et kaks uut tulijat – Eesti 200 ja Artur Talvik – valijatele midagi uut pakuvad.

“Kui suudavad, siis on muidugi väga hea. Aga eks elu on näidanud, et midagi sellist, mis oleks kardinaalselt teine või teistsugune kui suurtel erakondadel, ei ole keegi pakkunud praegu,” räägib ta. Seega ei usu ta ka Talviku ambitsioonikasse plaani tulla ja võtta 25 kohta.

Ivanova ise elas mullu sügisel üle läbikukkumise, kui Edgar Savisaare, Jüri Mõisa ning Urmas Sõõrumaa valimisliit sai Tallinna volikogusse vaid ühe koha tänu Savisaare isikule. Raha panid aga Sõõrumaa ja Mõis kampaaniasse heldelt – kokku 564 000 eurot.

Ivanova ütleb, et kuna ta rahaga pole tegelenud, siis selle kohta ta midagi öelda ei oska. Küll aga otsib ta võimalikke edu- ja ebaedu põhjusi mujalt.

“Selleks, et luua oma erakond, peab olema hea meeskond. Teine asi on see, et peab olema nõudlus,” räägib ta.

“Nii kaua kui me ei ela üle neid riigikogu valimisi, ei saa me aru, mis on valijate ootus ja nõudlus. Kui me näeme, et riigikogu valimistel jätab valimiskastide juurde tulemata arvestatav hulk inimesi, kes on pettunud olemasolevates erakondades – alles siis saab teha arvamusküsitluse ja saada aru, mis on need punktid ja valimislubadused või täitmata valimislubadused, milles siis valijad pettunud on.”

“Iseenesest ma usun EKRE (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond – toim) edusse. Nende lihtne ja mõnikord isegi labane populism töötab. Tahame seda või ei taha, aga see töötab. Kõik need küsitlused näitavad seda,” lisab Ivanova.  

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.