Uudis

Õlletootja Tarmo Noop: olen enam kui 100% kindel, et aktsiisilangus jõuaks ka tarbijani

Tarmo Noop on A Le Coqi juht ja Eesti Õlletootjate liidu juhatuse liige.Foto: KRISTJAN TEEDEMA/EESTI MEEDIA / Scanpix

A Le Coqi juht Tarmo Noop ütles, et võimalus, et valitsuse otsus alkoholiaktsiisi langetada poeriiulitele lõpphindadesse ei jõuaks, on tema hinnangul nullilähedane.

Teoreetiliselt on võimalik, et aktsiiside langedes jäävad ostjale hinnad samaks ning poed võtavad vahe endale kasumiks. Tarmo Noobi arvates aga aitab seda vältida jaekettide vaheline karm konkurents.

“Eelmisel aastal tehti 41% Eesti õllemüügist piiri peal. Kaubanduskettidel on kindlasti väga oluline huvi nii suur maht omale tagasi saada,” ütles ta.

Rohkem pakkumisi tootjatelt

Lisaks tooks aktsiiside alandamine Noobi sõnul muudatuse ka alkoholitootjate strateegiasse. “Tootjad ei ole praegu näiteks õllekohvritele ja -kastidele suuri kampaaniaid teinud, sest pole lihtsalt mõtet, need hinnad ei ole atraktiivsed. Kui aktsiisid alaneksid, siis kindlasti hakkame rohkem pakkuma ja see mõjutab ka kaupmeeste käitumist,” selgitas ta.

Lisaks jaekettidele on Noobi sõnul alkoholiturul oluliseks tegijaks Tallink. “Kui nemad panevad hinnamärgi ette, siis tulevad teised järel,” oli ta veendunud.

Tallink: oleme valmis langetama

Laevafirma esindaja Katri Link ütles teisipäeval Geeniusele, et Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene on lubanud Eesti Televisiooni otsesaates “Ringvaade”, et kui alkoholiaktsiis langeb, langetab Tallink omalt poolt koheselt ka müüdavate toodete hindasid ning seda nii laevades kui neile kuuluvates sadama piirkonna kauplustes.

Sarnaselt Noobile tõi ka Nõgene välja, et kaubanduskettide konkurents peaks olema piisav garantii hindade langemiseks.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles eelmisel pühapäeval, et soovib langetada alkoholiaktsiise selle aasta 1. juulist. Toetusest aktsiiside alandamise algatusele on eile ja täna teatanud Reformierakond ja Isamaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.