Uudis

Omniva hoiatab: Euroopast jõuluostude tegemiseks on praegu viimane aeg. Hiinast ja USA-st tellimiseks on juba hilja

Omniva pakiautomaat möödunud aasta veebruaris.Shutterstock

Ostupühad nagu eelmise nädala must reede ning eilne küberesmaspäev on Omniva teatel seadnud e-poed enneolematu ostukoormuse alla.

See tähendab, et vaikselt hakkab saabuma viimane aeg, millal kaupu tellida – kui see aeg juba möödas pole.

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi nentis, et tänavused kampaaniad toonud juba mitmeid e-kaubanduse müügirekordeid. See aga tähendab, et kõikidel müüjatel on hetkel käed-jalad tööd täis, et ostupühade tellimused võimalikult kiiresti teele panna.

“Mõnede Euroopa e-poodide puhul võib tellimuste täitmine võtta hetkel juba nii kaua aega, et hiljem tehtud tellimused ei jõua enam õigel ajal teele ja enne jõule Eestisse,” märkis ta.

Hiinast ja USA-st tellimiseks on juba hilja

Praegu on veel seega võimalus, et asjad jõuavad õigel ajal kohale, aga tegutseda tuleks kiiresti. Euroopa tellimuste tegemiseks on viimased päevad, tõdes Mägi.

Hiinast, USAst ning muudest kolmandatest riikidest tellimiseks on aga juba hilja, välja arvatud juhul kui kasutatakse kallimat ekspress-kullerteenust.

Eesti e-poodide puhul on enamasti veel aega tegutseda hiljemalt detsembri keskpaigani.

Kui Suurbritannias tellid, vaata ette

Eraldi tähelepanu vajab Mägi sõnul Ühendkuningriigist kauba tellimine, kuna 1. jaanuarist rakenduvad sealt tellitud kaupadele samad tingimused nagu kõigile kolmandatele riikidele.

“See tähendab, et Ühendkuningriigi saadetised on võrdsed näiteks USA ning Hiina saadetistega – enamasti tähendab see üle 22-euroste pakkide puhul käibemaksu lisandumist ning üle 150-euroste saadetiste puhul tollimaksu lisandumist,” selgitas ta.

Mägi sõnul võib halb üllatus tabada tellijat siis, kui kaup tellitakse veel detsembrikuus, kuid müüja jõuab kauba Ühendkuningriigist välja saata alles jaanuaris.

Sellisel juhul peab kauba tellija ikkagi maksma kaubalt täiendavad maksud, olenemata, et ost sooritati veel detsembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.