Uudis

Omniva hoiatab libakampaania eest

Kindlasti tuleks Omniva teatel tähelepanu pöörata, milliselt aadressilt teade saabub ja mis infot kiri sisaldab.Shutterstock

Omniva teatel on levivad taas järjekordsed Eesti Posti või Omniva nime kasutavad libakampaaniad, mille raames ahvatletakse kliente tasuta telefoni või muu auhinnaga ning palutakse klikkida lingil.

Omniva hoiatab, et tegu pole nende saadetavate sõnumitega, kutsub kliente üles tähelepanelikkusele ning palub nendele teadetele mitte reageerida.

Ettevõte rõhutas, et igasugusesse teatesse, mis palub oma sisus tasuda makseid, jagada andmeid või juhatab kliendi võõrale veebilehele, tuleb suhtuda skeptiliselt. Näiteks juhul, kui tõesti peaks olema Omnivalt saabunud lunatasuga pakk, siis tuleb selle eest tasuda pakki kätte saades näiteks pakiautomaadi juures. Omniva ei küsi kunagi klientide finantsandmeid ega palu saadetise eest tasuda kirja teel.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kindlasti tuleks Omniva teatel tähelepanu pöörata, milliselt aadressilt teade saabub ja mis infot kiri sisaldab. Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Tihti peidavad pätid end näiliselt õigete meiliaadresside taha ning kasutavad ka korrektseid ettevõtte logosid, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma. 

Petuskeemide osas tasub tähelepanelik olla ka teiste kullerfirmade klientidel. Kliendid on Omnivale teada andnud, et tõenäoliselt analoogne petuskeem on ingliskeelses versioonis liikumas ka teiste kullerfirmade kohta, kus samuti teatatakse paki kohalejõudmisest ning palutakse makse tasumiseks või kinnitamiseks vajutada lisatud lingile. 

Andmete varguse korral tuleks viivitamatult ühendust võtta oma pangaga, et teavitada neid krediitkaardi andmete varguse kahtlusest, vajadusel tuleks krediitkaart ka sulgeda. Seadmele, kuhu libakampaania jõudis, tuleks teha varundus ning seejärel tehasesätete taastamine. Samuti tuleks pettuse ohvriks langemise korral kontakteeruda politseiga ning anda politseile finantskuritegu ka uurimiseks, märkis Omniva.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.