Uudis

Omniva hoiatab: novembri algus on viimane aeg rahvusvaheliste jõulupakkide tellimiseks

Omniva pakiautomaat TürilScanpix

Jõulude eel kasvavad pakimahud nii Omnivas kui ka ülemaailmsetes logistika- ja postiettevõtetes mitmekordselt ning seetõttu võivad tarneajad kõikjal tavapärasemast pikemaks venida, hoiatab postifirma.

Omniva soovitab rahvusvahelistele e-poodidele nagu Aliexpress ja Amazon tellimused esitada novembri alguseks ja Balti regiooni kauplustele detsembri esimeseks nädalaks – siis jõuavad pakid õigel ajal kuuse alla.

Tellimist tasub alustada juba oktoobris

“Kuna detsembrikuus on väljaminekud tavapärasest suuremad, siis on hea kulutusi hajutada ja alustada kingituste tellimisega juba oktoobris. Selleks, et vältida muretsemist ja stressi seoses kingituste kohalejõudmisega, tuleks jõuluostude tegemisega välismaistest e-poodidest alustada võimalikult vara,” ütles Omniva operatsioonide juht Kristi Unt.

Siiski kinnitab Omniva, et on jõuludeks valmis paremini kui kunagi varem. “Uus logistikakeskus on valmis vastu võtma ja sorteerima kõigi aegade rekordmahus pakke,” rääkis Unt. “Sellest hoolimata puudub meil kontroll välismaiste tarneahelate üle, mistõttu tasuks välismaistest e-poodidest tellijatel kinni pidada soovituslikest kuupäevadest.”

Millisteks kuupäevadeks jõulupakid e-poodidest tellida?

1. november – Rahvusvahelised e-poed (Aliexpress, Amazon, Ebay jt) lubavad sageli 6–8 nädala pikkust tarneaega. Seega on novembri algus aeg, mil võib arvestada, et tellitud kingid on ka kõigist võimalikest komistuskohtadest, nagu rahvusvaheliste kaubavoogude ummikud või lennujaamatöötajate streigid, hoolimata jõuluks kohal.

11. november – Singles’ Day on Hiina suurim ostupüha, mil sealsed (aga üha enam ka muu maailma) e-poed teevad võimsaid allahindlusi. Ajaliselt on 11. november viimane päev, mil tellida kinke rahvusvaheliste e-poodidest (nii Euroopast kui ka väljapoolt Euroopat).

9. november – Black Friday on USAst alguse saanud ja nüüdseks juba üle maailma levinud ostupüha. Arvestades, et ülemaailmsed logistikakoridorid on novembri lõpuks juba ummistunud kaubavoogudega, on Black Friday kinkide kohalejõudmine enne jõule küll mitte võimatu, kuid juba äärmiselt riskantne.

10. detsember – viimane aeg tellida Baltikumi e-poodidest.

19. detsember – Kuna sel aastal on jõulud pikad pühad siis tasuks arvestada, et ka paljud kaupmehed planeerivad pühadele minna. Omniva soovitab tellida kaubad nii, et need jõuaksid kaupmehe poolt Omnivale üle antud hiljemalt 19. detsembriks, mis on pühadele eelnev reede.

Kui tavapäraselt liigub läbi Omniva logistikakeskuse ligikaudu miljon pakki kuus, siis jõulude eel kasvab pakkide hulk oluliselt suuremaks. Omniva alustas tänavusteks jõuludeks valmistumist juba suvel. Ettevalmistusi jõuluperioodiks on tehtud nii töökorralduses kui ka saadetiste väljastamise kanalites.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.