Omniva hoiatab pettuste eest ning selgitab, mille järgi aru saada, kas tegu on petusõnumiga või mitte

Omniva ei palu kunagi läbi SMS-i või e-maili tasuda potiteenuse eest!Foto: Canva

Pettuste hoogustumine tähendab seda, et meid on ikka korralikult sihiku alla võetud. Postipaki pettus on viimane uusim petturite üllitis. Saadetakse sõnum postipaki saabumisest automaati ja üritatakse seeläbi suunata postiteenuse eest maksmisele läbi makselingi. See aga on petuskeem.

Omniva teavitas eile, et jätkuvalt levivad petuskeemis SMS-i ja ka meili teel saadetud teavitustega, mida on saadetud juskui nende nimel. Sõnumiga teavitatakse, et inimest ootab postipakk, kuid selle kätte saamiseks on vaja tasuda eelnevalt mingi summa. Tihti peidavadad petturid end näiliselt õigete telefoninumbrite taha ning kasutavad ka korrektseid ettevõtte logosid, et paista usaldusväärsetena.  

“Meile on antud märku, et Omniva nimelt on tulnud SMS, kus kirjas, et saabunud on pakk ja selle kätte saamiseks tuleb maksta lisatud lingil summa, näiteks 2,20 eurot.  Omniva pole SMS sõnumite levikuga seotud ja kutsume oma kliente üles tähelepanelikkusele. Omniva ei küsi kunagi paki eest makse tasumist SMSiga või e-kirja teel,” seisis Omniva uudisteates.

Kuidas ära tunda petusõnum?

Esimese asjana tuleks tähelepanu pöörata numbrile, millelt sõnum saabus. Kui ma kontrollisin endale saabunud Omniva postipaki teavitusi, ei sisaldanud need üldse telefoninumbrit vaid lihtsalt saatja oli Omniva. Igal juhul tasub alati haktluse korral helistada Omniva klienditeenindusse, et küsida kas saadetis on tõesti neile saadetud ja kas tegemist on õige asjaga.

Teiseks tuleks mõelda, et kas te üldse olete tellinud endale pakki, mis peaks automaati jõudma? Juhul kui olete, siis kas te mitte juba ei maksnud postiteenuse eest? Tihtipeale e-kauplustest oste tehes maksame me kohe postiteenuse eest ära. Võimalik on ka lunapakk vormistada, aga siis te peaksite sellest ju ise teadlik olema eelnevalt?

Omniva kinnitab, et nemad SMS-i või e-maili teel kunagi paki eest makset ei küsi, mis on juba esimene indikaator, kui teis sõnumi sisus suunatakse mingile makselingile. Lunapaki eest tasumine toimub kas kullerile pangakaardiga või siis pakiautomaadis pangakaardiga.

Petuskeemid eraisikute vahel ostlemisel

Facebook Marketplace’is ostlemisel on ka inimesteni jõudnud teated ostusoovi avaldavatest inimestest, kes väidavad, et kuller tuleb ukse taha ning nendele on vaja tasuda sularahas teenuse eest või siis et nemad toovad raha.

Üldiselt on kuller siiski vaid pakivedaja ja mitte kassiir. Seda eriti, kui tegemist on mõne teenusepakkujaga nagu DHL, Omniva vms. Veel rohkem tekitaks kahtlust asjaolu, kui raha palutakse valmis panna sularahas. Selline arveldamise soov võib viidata pettusele.

Erinevate kahtluste tekkimisel võtke ühendust nii postiteenuse pakkujatega kui ka politseiga, et võimalikult palju oleks võimalik pettureid kinni nabida ja nende suurorganisaatortiteni pääseda, kes selliste asjadega tegelevad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.