Uudis

Omniva paneb üle Eesti poppidele pakiautomaatidele kappe juurde, et suured mahud ära teenindada

Omniva pakiautomaat möödunud aasta veebruaris.Shutterstock

Omniva kasvatab pakimahu kasvu valguses kogu Baltikumi pakiautomaadivõrku, Eestis tuleb kappe juurde sinna, kus kevadel neist puudus tekkis.

Kogu Baltikumis suurendab ettevõte veel käesoleva aasta jooksul oma pakiautomaadivõrku 10 protsendi võrra. Eestis lisatakse kappe juba populaarseks osutunud automaatidele.

Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv selgitas Geeniusele, et uusi kohti laienemisega juurde ei tule – kappe lisatakse juurde kohtadesse, mis on juba populaarseteks osutunud, näiteks sinna, kus kevadel neist puudus tekkis, et seesugune olukord enam ei kurduks.

Firma pakiautomaadivõrgu juhi Indrek Kausi sõnul keskendutakse Eesti laiendamise puhul efektiivsuse leidmisele ning pakiliikluse tulipunktidele. “Oleme möödunud aastatega üles ehitanud suurima ning hästi läbi mõeldud asukohtadega pakiautomaatide võrgustiku” märkis Kaus.

“Sel aastal laiendame olemasolevaid populaarseid automaate, et suuremaid mahte aasta lõpu eel veel paremini ära teenindada,” lisas ta.

Ühelt poolt võimaldavad vabas õhus asuvad pakiautomaadid klientidel oma pakid mugavamalt ja turvalisemalt kätte saada. Teisalt näeb Omniva, et just pakiautomaat on väiksemates asulates kohaliku e-kaubanduse käivitaja, rääkis Kaus.

Ta lubas, et kuivõrd e-kaubanduse kasv ei näi raugevat, siis jätkab riigifirma pakiautomaadivõrgu laiendamist kindlasti ka tulevikus.

Juba on rekordaasta, aga kõrghooaeg on veel ees

Uued pakiautomaadid ning lisakapid saavad paika kõige õigemaks ajaks. “Pakisaatmise tippaeg on kiirelt lähenemas ning pakimahud hakkavad peagi taas suurenema. Käesolev aasta on juba näidanud rekordiliselt kõrgeid pakimahte, kuid pakisaatmise kõrghooaeg on veel alles ees,” lisas Kaus.

Suurim osa uutest kappidest läheb eesoleva laienemise raames Baltikumi suurimale turule Leetu. Tänavu aastaks on Omnival Eestis juba üle 250 pakiautomaadi ning postiasutustega koos kokku üle 500 pakiväljastuspunkti.

Kogu Baltikumis küündib Omniva pakiautomaatide arv juba ligi 800ni ning sellega ollakse suurima võrguga teenusepakkuja kõigis kolmes riigis.

Omniva sõnul on pakiautomaatidesse saadetavate pakkide arv võrreldes möödunud aastaga kasvanud ligikaudu kahekordseks, sest kombinatsioon e-poest ning pakiautomaaditarnest on turvaliseim viis ostude sooritamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.