Uudis

Omniva selgitab, miks praegu mõned pakid hilineda võivad

Omniva pakiautomaat veebruaris.Shutterstock

Pakiautomaatide mahud on tõusnud rekordkõrgustesse, kuid Omniva sõnul peaks enamik pakke siiski järgmiseks päevaks automaati kohale jõudma. Kui nii ei juhtu, võib olla põhjuseks pakiautomaatide või e-poodide ülekoormus.

Omniva operatsioonide juhi Kristi Unti sõnul näitab tänane statistika, et viimase nädala jooksul on üle 70% pakiautomaadi pakkidest jõudnud kohale järgmiseks päevaks, ülejäänud ülejärgmiseks või äärmisel juhul kolmandaks päevaks.

Küll aga on Rahageeniuseni jõudnud vihjed, et mõnel juhul peab juba pakki ootama nädal või kaks. Unti sõnul on aga tegu erandjuhtudega.

“Pikkasid viivitusi ei tasu paki tellimisel kindlasti karta,” ütles Unt. Tema sõnul on selliseid saadetisi alla ühe protsendi, mille tarne on võtnud kauem aega kui kolm päeva ning sellistel puhkudel võib põhjuseks olla küll näiteks ülekoormus pakiautomaadis.

Unt tõi välja, et ka e-poodidel on praegu ohtralt tööd ning see võib tarneaegu pikendada. “Seega enne oma tarneküsimusega Omniva poole pöördumist tuleks veenduda, kas e-pood on selle juba teele pannud,” ütles ta.

Millised on praegu pakiautomaadid, mis juba pakke pungil täis ja kuhu tellimine võib olla raskendatud? Unt vastas, et kõige suurema koormusega konkreetseid automaate on keeruline välja tuua, kuivõrd see on pidevalt muutuv.

“Kui märkame, et automaat ei tule pakimahuga toime, siis korraldame seal lisatäitmisi ja -tühjendamisi, et automaat oleks uute pakkidega pidevalt täidetud. Järgmisel päeval on ülekoormus jällegi teise automaadi juures, millele ka samamoodi reageerime,” rääkis ta.

Täiendavad pakiväljastuspunktid

Seoses erakordselt suurte mahtudega pakiautomaatides ja postkontorites on Omniva järgmisel nädalal Tallinnas avamas veel täiendavaid pakiväljastuspunkte, mis asuvad juba populaarsete pakiautomaatide ja postkontorite läheduses. “Täpse info nende kohta saame avaldada lähipäevil,” sõnas Unt.

Kõige paremini aitab aga Unti sõnul ülekoormuse olukorras nii klienti kui ka Omnivat see, kui klient on määranud minu.omniva.ee keskkonnas oma eelistatud paki kättesaamise kanalid.

“Seal on kliendil võimalik määrata viis eelistust, mis tähendab, et ka juhul kui ühes pakiautomaadis on ülekoormus, siis saame selle suunata järgmisesse kliendi poolt valitud pakiautomaati, kus on ruumi,” ütles Unt.

“Lisaks saab seal eelistusi määrates ka juba etteruttavalt kõik oma välismaalt postkontoritesse liikuvad saadetised enda poolt valitud pakiautomaatidesse ümber suunata. See võtab aega paar minutit, aga säästab klienti olukordadest, kus paki kättesaamine võib olla raskendatud.”

Unt palus lisaks klientidel veel vaadata, et pakkide peal oleks kindlasti peal saaja telefoninumber, et Omniva saaks nendega vajadusel ühendust võtta.

Mis puudutab Omniva üleskutset oma pakkidele võimalikult kiiresti järgi minna, siis Unti sõnul on ka see aidanud – kui varem oli populaarseim aeg pakkide automaadist äravõtmisel kella 17-18 paiku, siis nüüd on populaarseim aeg 11-13 vahel. “Siinkohal neile ka suur tänu!” ütles Unt.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.