Uudis

Öösel enam õlut ei saa: Tallinna alkoholimüügi piirangud jõustuvad ilmselt oktoobrist

Austri- ja kokteilibaar Tallinnas. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Sügisel tuli Tallinn välja plaaniga piirata oluliselt Tallinna baarides ja ööklubides alkoholi müüki. Toona plaani teoks ei tehtud, aga linnavalitsus läheb uuele katsele.

Äsja linnavolikogule esitatud eelnõu kohaselt on alkohoolse joogi jaemüük keelatud kohapeal tarbimiseks argipäevadele eelneval ööl kella 02.00–06.00 ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 03.00–07.00.

Kasiinodes ja ööklubides on keelatud alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks argipäevale eelneval ööl kella 03.00–06.00 ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 04.00–07.00. Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kui plaan läbi läheb, jõustub see juba 1. oktoobrist.

Mis muutus?

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tuli linnavalitsus möödunud aasta septembris välja  alkoholimüügi piirangute initsiatiiviga, misjärel käivitati ka laiem arutelu.

“Pöördusime erinevate huvigruppide ja organisatsioonide poole, et ootame neilt ettepanekuid. Arutelud osutusid nii aktiivseks, et pidime seda protsessi pikendama. Kui esialgu pidi vastav eelnõu olema vastu võetud juba eelmise aasta lõpuks, siis laekus veel erinevaid mõtteid ja konkreetseid ettepanekuid aasta lõpus,” rääkis ta.

Nüüd on uus plaann valmis saanud ning tehtud on ka mõned muudatused. “Kui me eelmise aasta sügisel tulime välja initsiatiiviga, et alkoholimüük baarides võiks lõppeda kell 2 öösel ja nädalavahetusel kell 3 öösel ning piirangutest jäid välja kasiinod ja lobby-baarid, siis tänaseks oleme otsustanud, et kasiinodes ja ööklubides peavad olema kehtestatud piirangud. Seda küll mõnevõrra teisiti ehk tööpäevadel lõpeb alkoholimüük kohapeal tarbimiseks kell 3 ja nädalavahetusel kell 4 öösel,” rääkis ta.

Linnapea sõnul hakkab piirangute kehtestamise järgselt kindlasti linn kontrollima ja analüüsima olukorda, kuidas need piirangud mõjuvad. “Kindlasti püüavad  mõned ettevõtted leida erinevaid võimalusi otsust mitte täita, kuid näeme juba praegu, et peame hakkama tegema tõhusat kontrolli,” märkis Kõlvart. 

Alkohoolse joogi jaemüüki ei piirata majutusettevõtte fuajees asuvas müügikohas ja majutusettevõttes ööbivale isikule alkohoolse joogi üleandmisel toateeninduse või majutusruumi minibaari kaudu. Samuti ei kehti piirang ralennujaama ja sadama hoonetes ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.