Uudis

Ootamatu: eriolukord on raskelt löönud ka suurt pandimajaketti, käive on langenud

Pandimaja Ameerikas. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Kui võiks arvata, et eriolukorra ja majanduskriisi ajal on pandimajadel pigem head ajad, kuna inimestel on raha vaja, siis Eesti ühe suurima tegija Luutari kogemus on vastupidine.

“Meie ärimudelil on praegu samuti väga keerulised ajad. Usun, et eeldatakse, et inimesed on nüüd meie ettevõtte teenuseid asunud rohkem kasutama. Nii see paraku ei ole,” tõdes Luutari juhatuse liige Ljubov-Luule Emmar.

Eriolukorra tõttu oli suletud 5 Luutari esindust, mis asusid kaubanduskeskuste pindadel ja avatud esindustes oli märgatavalt väiksem külastus klientide poolt kui tavapäraselt, lisas ta.

“Numbrite poole pealt – tegime ühes kuus 700 pandilepingut vähem, kui tavapäraselt,” avaldas Emmar.

Käibe langus on Luutarit juba tabanud ja kindlasti jätkub järgnevatel kuudel märgatavalt – intressilanguse, ent ka pandikauba vähesuse tõttu jäävad ära müügid nii esinduses kohapeal kui ka e-poes.

Laenupäringute arv pole hetkel tõusnud ka interneti teel ja on pigem tagasihoidlik.

Mida aga inimesed praegu enim laenutagatiseks pakuvad? Käsipandi tagatiseks on praegu peamiselt kuld, hõbe, mobiiltelefonid, arvutid, tahvelarvutid, fotoaparaadid, jalgrattad, kellad, erinev tehnika, mis on müügis näha ka e-poes.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.