Uudis

Ootamatu mure: inimesed tõrguvad Saaremaa kaupa ostmast ja levitavad väärinfot

Suur Tõll ja Piret, taamal vasakul GoSpa spaahotell Kuressaares.Foto: Shutterstock/Dmitri Mehh

Mitmed Saaremaa ettevõtted on hädas, sest inimesed kardavad koroonaviiruse tõttu sealset kaupa osta ja kutsuvad sotsiaalmeedias üles saaremaist kaupa mitte tarbima.

Saaremaa abivallavanem Kristiina Maripuu ütles, et vallavalitsus on teadlik sotsiaalmeedias levivast infost ning koroonaviiruse levikust tingitud kartusest Saaremaa ja saaremaiste kaupade suhtes.

“Meil on väga kahju, et levitatav väärinfo mõjutab kohalike ettevõtete ja inimeste hakkamasaamist eriolukorras, kus Saaremaal on niigi kehtestatud täiendavad liikumispiirangud,” rääkis ta.

Vald kinnitab: kaup on ohutu

Abivallavanem Maripuu kinnitas, et saaremaised tooted on ohutud. Sama meelt on ka Saare Arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk, kelle sõnul peavad Saaremaa tootjad hügieeninõuetest rangelt kinni ning Saaremaa toit ja teised tooted on sama ohutud kui mujal.

Et väärarusaamu ümber lükata, valmistatakse ette ka teavituskampaaniat, milles kutsutakse nii Saaremaa elanikke kui ka saare sõpru tellima ja tarbima Saaremaal valmistatud tooteid.

“Saaremaist ostes toetavad inimesed meie ettevõtjaid ja on abiks saarlastele sel keerulisel ajal. Samuti loodame kõigi abile sotsiaalmeedias väärinfo ümberlükkamisel ja müütide kummutamisel. Saaremaa ja saaremaised kaubad on jätkuvalt turvalised,” ütles abivallavanem Maripuu.

Paenurk lisas, et koostöös Saaremaa Turunduskoja ja Saarte Koostöökoguga ollaksee ette valmistamas väärarusaamu ümberlükkavaid samme. “Oleme kaasanud ka TalTechi keemia- ja biotehnoloogia instituudi vanemteaduri Merike Sõmera, kelle selgitused me tarbijani viime,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.