Uudis

Osta internetist jõulukuusk ja saada 14-päevase tagastamisõigusega surnud puu tagasi?

Sotsiaalmeedias on hakanud pühade ajal levima üleskutsed: tellida mõnest veebipoest kunst- või päriskuusk ning see pärast jõuluaega 14-päevase tagastusõiguse abil tagasi anda. Tundub kui hea plaan, kuidas kas see ka päriselt nii lihtne on?

Tarbijakaitseameti pressiesindaja Pille Kalda selgitas Geeniusele, et kliendil on e-poest tellitud kaupa võimalik tagastada 14 päeva jooksul, ent siinkohal tuleb kindlasti arvestada, et tarbijal on lisaks õigustele ka kohustused.

14-päevase taganemisõiguse kasutamisel on e-poest tellitud kaubaga tutvuda nii nagu ta saaks teha tavapoes ilma, et peaks kompenseerima asja väärtuse vähenemist.

Kodus ehitud ja kasutatud kunstkuusk ei ole võrdeline tavapoes kaubaga tutvumisega, tegemist on kauba kasutamisega ja kui tarbija soovib taganeda, siis on tal see võimalus seaduse järgi olemas, ent siis tuleb arvestada, et tarbijal on ka kuuse väärtuse vähenemise hüvitamise kohustus.

Väärtus võib olla vähenenud ka olenevalt kauba kasutusastmest nullini ja tarbija peab hüvitama kogu kuuse maksumuse.

14-päevase taganemisõiguse puhul on seaduses kehtestatud ka teatud välistused, nende hulgas on kiiresti riknevad või vananevad kaubad, mille hulka kuulub ka naturaalne kuusk.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.