Uudis

Otsib ingli puudutust: Õllenaut ei saa kuidagi ühisraha kokku

ÕllekraanFoto:Scanpix

Juuli algusest saati kogub Õllenaut Fundwise lehel raha uue pruulikoja ja villimisliini ehituseks. Ettevõttel on plaani ühisrahastusest saada vähemalt 310 000 eurot, pooleteise kuuga on õnnestunud kokku saada aga vaid viiendik summast.

Vaid mõni aasta tagasi tundus, et käsitööõlled on Eesti uus edulugu. Nüüd, kui kõik trendikad inimesed panevad oma säästud ühisrahastusse ning ettevõtetesse investeerimine on üha populaarsem, on huvi Õllenaudi vastu aga miskipärast kesine.

Firma on miinimumsihiks seadnud 300 000 eurot, praeguseks on kuus aga alla 61 tuhande. Kõige optimistlikumate ennustuste kohaselt tahaks õlletootja järgmise kahe nädala jooksul jõuda koguni 749 996 euroni.

Kui see õnnestub, siis on ettevõttel kavas ilmarahva raha panna ka paremasse laborisse, osta rohkem kääritusmahuteid, investeerida purgiliini ja mida kõike veel.

Õllenaudi juhatuse liige Urmas Roots on endiselt optimistlik. “Kampaania ei ole veel läbi, eks ta ole, et alguses ei saa vedama ja pärast ei saa pidama,” kommenteeris ta väikesevõitu rahanumbreid ettevõtte ühisrahastus.

Käive on kahanenud

“Pealegi, juulis inimesed puhkavad ning ei tegele väga rahaasjadega. Kõik läheb praegu plaanipäraselt ning midagi hullu ei ole,” märkis õlletootja.

Pokkerimängija ja investor Madis Müür selgitas ettevõtte rahatõstmise vaevalist käiku kehvade tulemustega. “Käive on madalam kui 1-2 aastat tagasi,” märkis ja ja lisas, et investor tahab enne näha kasvu, mida siis võimendada.

Pealegi tunduvad asutajad tema sõnul väsinud ja neil pole enam värskeid ideid, millega investorite huvi äratada.

Selles jutus on muidugi oma iva. 2017. aastal oli ettevõtte käive 323 940 eurot ja 2018. aastal 256 979 eurot. Samas on vähenenud ka kahjum, kui tunamullu jäi Õllenaut miinusesse 97 805 euroga, siis mullu vaid 66 395 euroga.

Müüri hinnangul pole valitud ka parimat platvormi. “Fundwise’is viimasel ajal ainult kahtlased ettevõtmised olnud, millest tulu ei ootaks,” arvas investor.

Rootsi sõnul on paistab tulevik aga helge, sest uusi tellimusi on tulnud Inglismaalt, Rootsist ja Hiinast ning hätta ettevõte tema kinnitusel ei jää.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses