Otsid huvitavat tööd? Eesti idufirmad pakuvad sulle sel aastal 800 kohta

Taxify tootearendusjuht Jevgeni Kabanov, Pipedrive'i asutaja Ragnar Sass, Startup Estonia juht Maarika Truu ja Startup Leaders Clubi president Sten TamkiviFoto: Madis Sinivee/Eesti Meedia / Scanpix

Eestis on kokku ligikaudu 500 idufirmat. Aasta jooksul vajab neis täitmist vähemalt 800 ametikohta. Näiteks Bolt (Taxify) on korduvalt öelnud, et võtaks päevapealt tööle 100 spetsialisti.

Eesti Startupijuhtide Klubi teeb oma liikmete seas regulaarset seiret. Märtsi seisuga töötab nende andmetel klubisse kuuluvates ettevõtetes 5700 inimest. Poole aastaga on see arv kasvanud 15% ehk 763 inimese võrra.

Pea pooled töötajatest asuvad mujal

Idufirmade töötajatest 54% töötab Eestis, see tähendab et Eesti startupid on loonud mujal maailmas vähemalt kaks ja pool tuhat töökohta.

Eesti kontorites on pea veerand ehk 23% startupide töötajaist pärit mujalt maailmast.

Kiire kasv jätkub

Startup Leaders Clubi presidendi Sten Tamkivi sõnul näitavad trendid, et 2019. aastal kasvab Eesti iduettevõtlus 30%, nagu see on olnud ka viimased viis aastat.

Startup Estonia ja Kredexi andmetel vedas 2018. aastal kasvu 20 suuremat kohalikku idufirmat, kes lõid 62 protsenti kõigist uutest idusektori töökohtadest. Kõige enam uusi töötajaid värbasid Transferwise – 239 töötajat, Taxify – 92 töötajat, Monese – 57 töötajat, Veriff – 54 töötajat ja Pipedrive – 53 töötajat. Kõige kiiremat kasvu näitas Veriff, kes kasvatas oma töötajate arvu ligi kuus korda.

Suurimad tööandjad on Transferwise, Pipedrive ja Taxify (Bolt)

2019. aasta I kvartali seisuga on kolm suurimat tööandjat Eesti iduettevõtete seas Transferwise 782 inimese, Pipedrive 333 inimese ja Taxify 293 inimesega.

Eelmisel aastal maksid kohalikud idufirmad tööjõumakse 46 miljonit eurot, mida oli võrreldes 2017. aastaga 28 protsenti rohkem.

Suurima panuse andsid Transferwise 7,8 miljoni euro, Pipedrive 5,8 miljoni euro, Taxify 2,9 miljoni euro, Starship Technologies 2,2 miljoni euro ning Monese 1,1 miljonit euroga. Idusektori aasta lõpu seisu keskmine brutopalk 2024 eurot on ligilähedane IKT-sektori keskmisele 2181 eurole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.