Ott Tänaku boss tõi firma Eestisse ja teenib siin miljoneid

Ralliäss Ott Tänak (vasakul) ühes Tommi Mäkineni ning Toyota presidendi Akio Toyodaga (paremal).Scanpix

Toyota rallitiimi juht Tommi Mäkinen peab Eestit ettevõtet, mis tegi mullu korralikult nii käivet kui kasumit ja kasvab mühinal.

Endine ralliäss ja praegune Toyota rallitiimi juht – ning seeläbi ka Eesti oma Ott Tänaku boss – tegeles Eesti firma kaudu mullu tootmis- ja logistikahoone ehitamisega ning müüs hoogsalt WRC teenuseid. Pole päris selge, kui suure osa enda ärist Mäkinen Eestisse täpselt toonud on, ent majandusnäitajad on igatahes muljetavaldavad.

Käivet tegi Tommi Mäkinen Racing OÜ nimeline firma pisut üle 15 miljoni euro. Nagu arvata võibki, tuli sellest lõviosa Jaapanist, lisaks veel alla miljoni Soomest ning väike paari tuhande eurone pisku ka Eestist, selgub firma aastaaruandest.

Eestis asub Toyota meeskonna hoolduskeskus. Iltalehti andmetel on kogu Mäkineni ettevõtte aastaeelarve ligikaudu 60 miljonit eurot, aga oluline osa sellest asub ka Soomes Puuppolas.

Võrreldes aasta varasemaga on Tommi Mäkinen Racingu kasv peadpööritav – aasta varem jäi käive 500 000 euro kanti, mis tähendab, et müügitulu suurenes ei rohkem ega vähem kui 3004%.

Eriti muljetavaldav on aga kasum – ralliässa äri jäi plussi koguni 8,4 miljoni euroga. Dividende Mäkinen firmast võtta ei taha, vaid jätab kõik ettevõttesse jaotamata kasumiks, mis tähendab, et teenitud miljonite pealt esialgu tulumaksu tasuda ei tule.

Sel aastal plaanib Tommi Mäkinen Racing OÜ jätkata äritegevuse laiendamist ning eesmärk on suurendada ärimahte, kasumit ning töötajate arvu, seisab aruandes.

Eelmisel aastal oli firmas palgalisi 17 ning palgakulu kokku 1,43 miljonit eurot, ühe inimese kohta tähendab see keskmiselt 6996 euro suurust brutopalka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.