Uudis

Päästerõngas tööandjatele: riik annab kriisiabi firmadele nüüd leebematel tingimustel ja pisut rohkem

Kriistagatist saavad ettevõtted nüüd veidi suuremas mahusShutterstock

Valitsus otsustas täna leevendada Kredexi kaudu makstavate kriisimeetmete tingimusi, et kriisiabi jõuaks ettevõtjateni kiiremini ning suuremas mahus.

Otsuse järgi tõuseb KredExi erakorralise laenukäenduse krediidikahjude hüvitamise piirmäär 30 protsendini pankade poolt väljastatud uutele laenudele.

Olemasolevatele ehk varem võetud laenudele KredExi käenduse lisamisel säilib senine kahjude hüvitamise ülempiir 15 protsenti.

Pankadega on probleeme olnud

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on kriisimeetmete eesmärk anda ettevõtetele laene ja käendusi kiiresti ja soodsatel tingimustel, et ettevõtjad kriisi võimalikult valutult üle elaksid.

“Paraku on laenukäenduste senine ülempiir muutnud KredExi käendused pankade jaoks ebakindlaks. Piirmäära leevendamine pankade poolt väljastatud uutele laenudele aitab ettevõtjaid senisest oluliselt suuremas ulatuses ning loodetavasti ka soodsamatel tingimustel,” ütles ta.

Valitsus kehtestas aprillis KredExi kriisimeetmetele krediidikahjude hüvitamise piirmääraks 15% panga poolt kasutatud laenukäenduste summast.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.