Päevaga ühisrahastusest 300 000 eurot kaasanud Rasmus Rask: La Muu eelis on teiste startupidega võrreldes lai kandepind

Tegevjuht Rasmus Rask ja nõukogu liige Katre Kõvask. 2012. aastal alustanud La Muu aastakäive on nüüdseks 835 000 eurot, jäätis on saadaval 280 poes üle Eesti.

Ühisrahastusplatvorm Funderbeam avas täna ökojäätise La Muu rahastusvooru eesmärgiga koguda minimaalselt 200 000 ja maksimaalselt 400 000 eurot. Miinimummäär täitus mõne tunniga. Kella viieks on ületatud 300 000 euro piir.

La Muu asutaja ja tegevjuht Rasmus Rask ei pea seda väga üllatavaks, öeldes, et neil on brändina võrreldes tavaliste startupidega palju laiem kandepind. “Meid lihtsalt teatakse rohkem. Ma arvan, et paljudel oli La Muusse investeerimine küllaltki kerge otsus, oleme jõudnud juba ennast tõestada,” ütles ta.

Kuus aastat tagasi palgatöölt ära tulnud ja väiketootjaks hakanud Rask ütleb, et seda tunnet, et jäätisetegemisest on saanud äri, pole siiamaani tekkinud.

“Oma elustiilis ma pole palju pidanud muutma, ma toimetan siin Kalamajas samamoodi edasi, vahepeal teen kooli. Võib-olla, okei, nüüd koos [endiste Premia juhtide] Katre, Eriku ja Silveri tulek on tekitanud vajaduse corporate governance’i järele – asju natuke struktureeritumaks ajada, et kes on nõukogus ja kes on juhatuses.”

“Ja ma arvan, et see tuleb kasuks. Me ei saagi eeldada, et meile asju lõpmatuseni andeks antakse, et me oleme hipster-ettevõte Kalamajast. Me oma toote loomuses, kvaliteedis ja kontseptsioonis kindlasti tahame seda säilitada ja niikaua kui mina siin see eestvedaja olen, siis ma ei näe ka riski, et see muutuks,” selgitab Rask.

Sakslased andsid enesekindlust

“On olnud üsna rocky road, ma ei tunne ennast super enesekindlalt, et nüüd läheks pahinal või paisu tagant lahti, aga see annab kõvasti enesekindlust juurde, kui keegi konkreetselt teises riigis ütleb, et jah, see on hea jäätis, ma võtan ta müügile, teeme turundusplaani siia,  hakkame koos müüma.”

Nimelt on mai La Muu mai keskpaigast müügil Saksa jaeketis Globus. “Saatsime juba koorma teele, aga hetkel veel ei ole kahjuks letis olevast tootest pilti saata – see on nüüd päevade küsimus,” tõdeb Rask.

Vaja oli masinaid

Üks, millesse La Muu kaasatud raha kavatseb investeerida, on jäätisemasinad. “Ma ei nimetaks seda liiniks. Ta ei ole selline klassikaline 20 meetrit monstrumit. Aga tead, need masinad lihtsalt võimaldaksid teha vahvlijäätist, teatud kujul võib-olla pulgajäätist, siis perepakki ja võib-olla teisi formaate,” selgitab ta.

“Et me saaks oma konkreetsest nišist minna laiemaks. Täna me opereerime segmendis, mis on 10% kogu turust, pooleliitrised topsijäätised, ja seal on meil 20% turuosa. Aga kokku on see siis turust 2%. Nii et Eestis võiks ka olla päris palju ruumi kasvada,” ütleb Rask. Lisaks Eestile ja Saksamaale on tema sõnul plaanid paigas ka Skandinaavia osas.

La Muu rahastusvoor Funderbeami ühisrahastusplatvormil on avatud 11. juunini. Laupäeval ootab ettevõte huvilisi oma Telliskivis asuvasse kohvik-poodi perepäevale, kus tutvustatakse nii jäätisetegemist kui ka investeerimisvõimalust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.