Uudis

PAI kampaania läbi jõudis õdede ja hooldustöötajateni 55 000 eurone rekordannetus

PAI kampaania raames loodetakse nüüd koos eraisikute abiga kokku koguda 700 000 eurot.Foto: Eesti Õdede Liit/ena.ee

Eesti tervishoiusüsteemis töötavate õdede ja hooldustöötajate toetuseks loodud PAI algatus kaasas seni suurima ühekordse annetuse, kui Tele2 annetas 55 000 eurot õdede toetuseks. Ühtekokku on algatus õdede toetuseks kogunud ligi 670 000 eurot.

Lisaks avati aasta lõpuni töötavad tasulised annetustelefonid, mille kaudu kutsub üles oma kliente ja partnereid PAI algatust toetama, et selle kaudu õdesid ja hooldustöötajaid tänada. 

Pai kampaania ühe algataja, Kuressaare Haigla Toetusfondi juhataja Siiri Rannama sõnul tõstab mobiilioperaatori panus ja üleskutse telefoniannetuste osas annetuste mahu ligi 700 000 euro lähedale. Selle eest saavad õed ja hooldustöötajad võtta aja maha PAI algatusega liitunud turismi-, kultuuri- ja meelelahutusettevõtetes üle Eesti. Pai kaarte saab kasutada 31.märtsini 2022. aastal.

„Suurannetuse teevad eriliseks nii selle maht ja üleskutse, kuid eelkõige liigutab ettevõtte põhjendus eelistada annetust nende traditsioonilisele jõulukampaaniale. PAI algatuse üheks peamiseks eesmärgiks oli tähelepanu juhtimine õdede ja hooldustöötajate olukorrale laiemalt. Kriis on kestnud kaks aastat ja alles nüüd näeme, et tekkimas on mingigi diskussioon nende väga vajalike ametite väärtustamise üle,” sõnas Rannama ning loodab, et selline suu annetus on teedrajav ja äärmiselt rõõmustav õdedele ja hooldustöötajatele.

Toetus tuli jõulukampaania asemel

”Otsustasime jätta ära oma tavapärase jõulukampaania ning toetada hoopis õdesid ja hooldustöötajaid, kes on koroonakriisis väsimatult töötanud. Kutsume ka teisi ettevõtteid seda eeskuju järgima,” sõnas Tele2 turundusdirektor Ines Estrini sõnul ja lisas, et lisaks ettevõtetele oodatakse toetust avaldama ka eraisikuid.

“Et ka kõik inimesed saaksid võimalikult lihtsalt ja mugavalt õdesid ja hooldustöötajaid toetada, avasime kolm annetusliini vastavalt summadega 5, 10 ja 50 eurot. Annetusliinile saavad helistada kõigi operaatorite kliendid,” lisas Estrin.

Pai algatus on nädala alguse seisuga kogunud 668 154 tuhat eurot. Tele2 kõrval on algatuse suurimad toetajad olnud Eesti finantstehnoloogiaettevõtte IuteCredit ja eraisik Olav Miil.

Kokku on PAI kampaaniat toetanud 4910 annetajat, neist 4725 eraisikut ja 185 ettevötet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.