Pakid Suurbritanniast liiguvad jälle, aga arvestada tuleb kõrgete maksudega

Ilmastikule tundlikud pakid tasub tellida kas siseruumides olevasse pakiautomaati või kutsuda kuller.Foto: Unsplash

Enne pühi keerati lennuühendus ja seeläbi ka pakivahetus Suurbritanniaga kinni, sest riigist avastati uus koroonaviiruse tüvi. Nüüd on pakid taas liikuma hakanud.

“Esimesed saadetised saime pärast jõule taas Ühendkuningriigi poole teele panna 30. detsembril läbi Leedu. Alates 2. jaanuarist on saadetiste edastamine ja vastuvõtmine toimunud juba regulaarselt ja otselendudega,” kinnitas Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi.

Aga kuna Ühendkuningriik on nüüd lõplikult Euroopa Liidust lahkunud ja üleminekuaeg läbi, tähendab see kõik kõrgemaid makse. Riigile tuleb tasuda ka juhul, kui pakk pandi teele küll eelmisel aastal, ent jäi kinni ning jõudis kohale jaanuaris.

Kuni juulikuuni peab 20-protsendilise käibemaksu tasuma siis, kui tellitud kauba väärtus on rohkem kui 22 eurot. Suvest alates tuleb käibemaks tasuda kõigi pakkide puhul — muide, see reegel ei kehti ainult Suurbritanniale, vaid rohkem tuleb hakata maksma ka Hiinast ja USAst saabuvate pisipakkide eest.

Kui tellitud kauba väärtus ületab 150 eurot, siis peab lisaks käibemaksule tasuma ka tollimaksu, mille maksumäär sõltub konkreetsest kaubast.

Välisministeeriumi andmetel jäävad saadetised siiski tollimaksuvabaks juhul, kui kaup ongi pärit Suurbritanniast, aga kui asi on tegelikult pärit mõnest kolmandast riigist ja Ühendkuningriik on ainult nii-öelda vahejaam, siis tuleb tollimaks tasuda.

Kaupade saatmisel Eestist Suurbritanniasse tuleb kaup tollis deklareerida, kui selle väärtus ületab 1000 eurot.

Loe siit lähemalt, kuidas Brexit selle aasta algusest su rahakotti mõjutama hakkas ning kuidas toimub nüüd näiteks reisimine ja õppimine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.